+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Експорт російської нафти з портів Чорного моря у березні 2023 р. досяг рекорду

РФ у березні збільшила експорт нафти з портів Чорного моря до рекордного рівня – 5,56 млн тонн. Це значно перевищує показники будь-якого з попередніх місяців, починаючи з квітня 2022 року, повідомляє Моніторингова група «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень» та редакції BlackSeaNews.

Згідно з даними власного моніторингу «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», рекордне збільшення поставок відбулося за рахунок експорту до країн, що не входять до ЄС, G7 та не підтримують санкції, запроваджені проти РФ. На такі країни в березні припадало 91,4% від загального обсягу експорту російської нафти з портів Чорного моря.

Зокрема, основними отримувачами російської нафти у березні були Індія (1,24 млн тонн, зростання до попереднього місяця – в 1,6 разів), Сінгапур (1,06 млн тонн, зростання – в 9,2 рази) та Китай (877 тис. тонн, зростання – в 5,5 разів).

З 45 танкерів, що транспортували російську нафту з Чорного моря, 8 суден були зареєстровані в країнах ЄС (17,8% від загальної кількості).

Як вважають в «Інституті Чорноморських стратегічних досліджень», високі обсяги експорту свідчать, що Росія не збирається скорочувати ні видобуток, ні експорт нафти, а заяви про скорочення видобутку, скоріш за все, є інформаційною маніпуляцією, мета якої – сприяння зростанню світових цін на нафту. “Ця російська політика, скоріш за все, координується з ОПЕК+. Дефіциту танкерного флоту для забезпечення цих перевезень не спостерігається”, – йдеться в повідомленні BlackSeaNews.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"