+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

На початку року Туреччина збільшила обсяги експорту дизпального в півтора раза

У лютому обсяги імпорту дизельного пального до Туреччини зросли на 14%, до 873 тис. тонн, свідчать дані турецького Інституту статистики. Зростання постачань відбувалося переважно за рахунок збільшення відвантажень продукту з російських портів.

Згідно з даними інституту, у лютому імпорт дизпального з росії становив 656 тис. тонн, це на 107 тис. тонн більше, ніж у січні. Таким чином, частка російського продукту у структурі турецького імпорту зросла з 71% до 75%. За два місяці загальний обсяг імпорту дизельного палива до Туреччини збільшився на 21%, до 1,64 млн тонн.
З початку року Туреччина майже припинила імпорт дизельного пального з Індії. У січні й лютому обсяги постачань продукту з цього напрямку до турецьких портів склали лише 8,1 тис. тонн, свідчать дані турецької статистики. Імпорт індійського дизпального значно скоротився з грудня минулого року, коли Туреччина розмитнила 133 тис. тонн цього палива. Водночас дані сервісу відстеження суден показують, що у період з грудня по лютий у Туреччині було розвантажено три танкери загальним обсягом 295 тис. тонн дизельного палива, які прямували з індійського порту «Джамнагар», де розташовано нафтопереробний завод Reliance Industries. Перевалку усіх трьох партій було здійснено на терміналі у Мармарі.

Отже, щонайменше половина обсягу індійського продукту, що надійшла до турецької Мармари, не проходила митного оформлення й була призначена для інших ринків. Термінал у Мармарі є найбільшим об’єктом Opet Terminals, місткість резервуарів зберігання складає 736 тис. м3, або 2/3 від загального обсягу компанії. Термінал виконує роль основного транзитного пункту для постачання нафтопродуктів у країни чорноморського й середземноморського регіонів. Щомісяця через цей термінал перевантажується 300-400 тис. тонн дизельного пального.

Зростання постачань дизпального в порти зміцнює позиції Туреччини як експортера. Обсяги експорту дизельного пального з Туреччини з початку року зросли у півтора раза. За два місяці постачання збільшилися з 320 тис. до 485 тис. тонн. Основними напрямками відвантажень згідно з даними турецького Інституту статистики були Ліван (124 тис. тонн), Румунія (106 тис. тонн) й Італія (99 тис. тонн).

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"