+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ціни на нафту підскочили більш ніж на 6%

Ціни на нафту підскочили більш ніж на 6% у понеділок, що стало найбільшим одноденним зростання майже за рік після того, як учасники ОПЕК+ сколихнули ринок планами скоротити видобуток.

Станом на 19:00 за Києвом Brent подорожчала на $4,91, або на 6,2%, до $84,80 за барель. Причому під час торговельної сесії вартість Brent досягала $86,44. Ціни на West Texas Intermediate виросли на $4,83, або на 6,4%, до $80,50 за барель, досягнувши максимуму з кінця січня.

Саудівська Аравія та інші виробники нафти з групи ОПЕК+ у неділю оголосили про добровільне скорочення видобутку нафти приблизно на 1,16 млн млн бар./добу. Тоді як аналітики очікували, що група ОПЕК+ на своєму щомісячному засіданні в понеділок залишить обсяги видобутку незмінними.

Зі свого боку Росія одразу заявила, що продовжить добровільне скорочення видобутку нафти на 500 тис. барелів на добу до кінця року.

Згідно з останніми заявами, загальний обсяг скорочень країнами ОПЕК+ становить 3,66 млн барелів на добу, або 3,7% світового попиту на нафту, підрахували в Reuters.

Деякі аналітики вважають, що до скорочення видобутку ОПЕК+ підштовхнули ознаки послаблення економіки та зростання запасів нафти. Аналітики J.P. Morgan заявили, що вони розглядають скорочення ОПЕК+ як попереджувальний захід для зменшення профіциту нафти на ринку у другій половині 2023 року. Тим часом банк Barclays підвищив свій прогноз середньої ціни на Brent на цей рік на $5, до $92 за барель.

Хоча скорочення ОПЕК+ можуть підняти ціни на нафту в найближчій перспективі, вони також підвищують ймовірність подальшого підвищення облікових ставок центральними банками, які борються з інфляцією. Це може призвести до подальшого сповільнення світової економіки. Нафтопереробники зі свого боку на тлі зростання цін можуть знизити обсяги закупок сировини.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"