+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Найбільші нафтотрейдери все ще уникають російського бізнесу

Найбільші світові нафтотрейдери кажуть, що вони все ще уникають роботи з російською сирою нафтою і наразі не планують повертатися до бізнесу з росіянами, повідомляє TankTerminals.

Vitol Group, найбільший незалежний трейдер нафти, не вважає повернення на російський ринок пріоритетом, сказав головний виконавчий директор Рассел Харді, хоча міжнародні санкції не повністю забороняють торгівлю.

Trafigura Group Pte, близький конкурент Vitol, не транспортує російську сиру нафту, заявив генеральний директор Джеремі Вейр на Глобальному саміті FT Commodities у Лозанні, Швейцарія, у вівторок. Ця позиція постійно переглядається, але компанії потрібно буде вступити в серйозний діалог з усіма зацікавленими сторонами, включаючи Україну, перш ніж змінити її, сказав він.

До повномасштабного вторгнення в Україну Vitol, Trafigura, Glencore Plc і Gunvor Group Ltd. були великими трейдерами російської нафти, підписуючи довгострокові угоди з її державними виробниками та інвестуючи в проекти.

З розгортанням війни компанії здебільшого відійшли від торгівлі, засуджуючи військову агресію Кремля. Вони залишилися осторонь справи, навіть якщо деякі уряди, зокрема США, запропонували заходи для заохочення торгівлі російською нафтою, використовуючи при цьому обмеження цін, щоб обмежити доходи Москви.

Зараз нафтова гегемонія була серйозно порушена завдяки війні Росії. Bloomberg повідомив, що шість маловідомих компаній, розташованих у Гонконзі та Дубаї, зараз домінують у торгівлі російською нафтою, а традиційних лідерів більше немає.

За даними Bloomberg, дані російської митниці за останні чотири тижні 2022 року показують, що Nord Axis Ltd, Tejarinaft FZCO, QR Trading DMCC, Concept Oil Services Ltd, Bellatrix Energy Ltd і Coral Energy DMCC разом обробляли близько 1,4 мільйона барелів російської сирої нафти на день. масло.

Цікаво, що Nord Axis, компанія, зареєстрована всього рік тому в Гонконгу, стала найбільшим покупцем, переміщуючи 521 000 барелів російської сирої нафти на день. Nord Axis була практично невідома на нафтовому ринку, поки в липні не купила частку Trafigura у флагманському нафтовому проекті Роснефти Vostok Oil.

Дубайська компанія Tejarinaft FZCO була другим за величиною покупцем після того, як вона купувала 244 000 барелів на день у «Роснефти», а дубайська QR Trading DMCC була третім за величиною покупцем, переміщуючи 199 000 барелів на день у ПАТ «Сургутнефтегаз».

Іншими найбільшими покупцями були гонконгська Concept Oil Services Ltd (152 000 б/д), гонконгська Bellatrix Energy Ltd (151 000 б/д) і дубайська Coral Energy DMCC (121 000 б/д).

Незрозуміло, як ці трейдери змогли профінансувати великі потоки російської нафти, за оцінками Bloomberg, у грудні вона коштувала понад 2 мільярди доларів.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"