+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

В Україну прийшла чергова партія підозрілого ДП

На українському ринку з’явилися пропозиції закупівлі дизельного пального, яке було доставлено до одного з дунайських терміналів танкером Gen. Polad Hashimov на початку березня. Як свідчить сервіс відстеження суден Marine Traffic, судно вирушило з грузинського порту «Батумі» 26 лютого.

Власник ресурсу заявляє, що пальне вироблено на НПЗ Туркменбаші, проте трейдери, що ознайомилися з наданими результатами дослідження, вказують на можливе російське походження ресурсу.

«Показники дистиляції не дуже схожі на туркменські. У туркменського дизпального дистиляція при 350°С ніколи не перевищує 95%», — розповідає трейдер, який має досвід постачань зокрема й туркменських нафтопродуктів в Україну.

Також викликають питання температурні показники дизпального. Згідно з паспортом, продукт має температуру фільтрації -20°С і температуру застигання -30°С. Теоретично такі показники можна технічно отримати після додавання до туркменського продукту депресорної присадки. Разом із тим, згідно з грузинським законодавством, додавання присадок і компонентів до нафтопродуктів на терміналах заборонено.

«Зробити з туркменського ДП зимове у танкері чи на терміналі у Батумі було б неможливо. Але головне, що постачання туркменського ресурсу через дві морські перевалки зараз не мають жодного економічного сенсу», — каже оператор морських постачань в Україну.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"