+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Запаси дизельного надзвичайно низькі в більшості регіонів світу

Світові запаси дизельного пального та інших дистилятів надзвичайно низькі, а це означає, що ціни знову можуть швидко зрости, якщо світова економіка не впаде в рецесію у 2023 році, пише аналітик Reuters Джон Кемп у своїй колонці.

У жовтні та листопаді 2022 року комерційні запаси пального трохи збільшились внаслідок зростання експорту нафтопродуктів з Китаю та уповільнення попиту, особливо в північній півкулі. Але в більшості регіонів вони все ще близькі до мінімумів за кілька десятиліть і швидко вичерпаються, якщо споживання почне зростати швидше.

Станом на 17 лютого запаси дистилятів в США були на 16 млн барелів (або на 12%) нижче середнього значення на цю дату за попередні десять років.

Запаси дистилятів в Європі станом на кінець січня були на 41 млн барелів (або на 10%) нижче середнього десятирічного рівня.

В Сінгапурі, який є крупним бункеровочним хабом в Азії, запаси дистилятів станом на 19 лютого були на 3 млн барелів (або на 30%) нижче середнього рівня за 10 років.

Оскільки дизпальне та інші дистиляти використовується в сфері перевезень товарів та у виробництві, для зростання економіки потрібні потрібні надлишкові запаси дистилятів. Якщо ж їх немає, зростання попиту призведе до збільшення цін та прискорення інфляції.

Поки що економічне уповільнення було надто коротким і надто помірним, щоб призвести до значного накопичення запасів палива. Якщо світова економіка почне зростати швидше протягом наступних кількох місяців, це майже неодмінне призведе до дефіциту палива та підвищення цін на нього, вважає Джон Кемп.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"