+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Росія в березні добровільно скоротить видобуток на 500 тис. бар./добу – Новак

Росія у березні має намір скоротити видобуток нафти на 500 тис. бар./добу, повідомив журналістам віце-прем’єр РФ Александр Новак.

“На сьогоднішній день ми повністю реалізовуємо весь обсяг виробленої нафти, проте, як і було заявлено раніше, ми не продаватимемо нафту тим, хто прямо чи опосередковано дотримується принципів “цінової стелі”. У зв’язку з цим Росія в березні добровільно скоротить видобуток на 500 тис. бар./добу. Це сприятиме відновленню ринкових відносин”, – заявив Новак, якого цитує російське видання “Финмаркет”.

Новак зазначив, що при прийнятті подальших рішень Москва діятиме виходячи з ситуації, що складається на ринку.

Російський віце-прем’єр також нагадав, що Росія вважає механізм price cap “втручанням у ринкові відносини та продовженням деструктивної енергополітики країн колективного Заходу”. “У майбутньому він може не лише призвести до зниження інвестицій у нафтовому секторі та відповідно до дефіциту нафти в майбутньому, а й бути поширеним на інші сектори світової економіки з аналогічними наслідками”, – зазначив Новак.

Нагадаємо, з 5 лютого 2023 р. запрацювало ембарго ЄС та обмеження цін на нафтопродукти з РФ. Євросоюз заборонив імпорт російської нафти та нафтопродуктів на свою територію. Окрім того, ЄС разом з країнами G7 ввів обмеження цін на російське пальне: на світлі нафтопродукти – на рівні $100/бар., а на темні – $45/бар.

Раніше в грудні почало діяти запроваджене ЄС та G7 обмеження цін на російську сиру нафту на рівні $60/бар.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"