+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Наслідки заборони на російське пальне у Європі не будуть критичними для України — віце-президент ОККО

Європейські постачальники поки не беруться прогнозувати наслідки заборони на російські нафтопродукти, яка вступить в дію 5 лютого 2023 року, проте вони не будуть катастрофічними для українського ринку. Про це в інтерв’ю директору Консалтингової групи «А-95» Сергію Куюну заявив віце-президент мережі ОККО Юрій Кучабський.
«Як зреагують європейські ринки? Ми своїх партнерів у Європі питали ще два місяці тому, питали місяць тому, всі занепокоєні, але вони не беруться прогнозувати. Я особисто вважаю, що Україна сьогодні, напевно, готова до таких можливих потрясінь ринку набагато більше, ніж наші європейські сусіди», — зазначив він.

«Це тільки питання ціни: ми підемо й заплатимо на $50 дорожче, але привеземо, щоб пальне було, і все. Я не Павло Глоба, я не можу всього спрогнозувати, але моє відчуття, моє бачення, що криза не повинна повторитися. Так, може бути дискомфорт, але клієнт цього не відчує», — додав він.

Разом з цим він зазначив, що ця невідомість заважає українським трейдерам підписувати довгострокові контракти з європейськими постачальниками.

«Ми своїх партнерів просимо і чекаємо, щоб вони нам запропонували довгострокові контракти. Вони поки що не пропонують. Вони обіцяють через місяць, потім ще через місяць. Я думаю, що це пов’язано в першу чергу з тим, що вони не розуміють і не можуть кінцево нормально спланувати свої внутрішні ринки», — зазначив він.

З його слів, на сьогоднішній день українським операторам вдається законтрактувати максимум лишень 3-місячні контракти.

«Довше вони не можуть спрогнозувати. Тим більше, що ринки сусідніх країн, Польщі тієї самої, Румунії, вони сьогодні так само імпортозалежні, і вони так само забезпечують себе імпортом. І все, що нам вдається привезти звідти, це все, що ми привозимо або транзитом, або заміщенням. Тобто, вони собі імпортують, а нам з іншого регіону віддають, оптимізуючи логістику. Ось так воно відбувається», — розповів він.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"