+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ми побудували новий ринок — експерт підбив підсумки року

В минулому 2022 році Україна повністю перебудувала свій ринок пального і завдяки цьому в подальшому буде забезпечена пальним. Про це написав у Facebook директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

«Ніхто в Європі в це не вірив, але ми це зробили та отримали не тільки географічно диверсифікований ринок, але й принципово новий за транспортною логістикою, в якій 40% припадає на автомобільний транспорт. В умовах війни це єдина життєздатна модель», — пише експерт.

На його думку, провідну роль у цій перемозі відіграв український бізнес.

«Ми першими розвернули усталені європейські потоки нафтопродуктів на 180 градусів, фактично змусивши обертатися у зворотньому напрямку весь енергетичний ринок планети. Ми побачили пальне із Німеччини, Австрії та навіть далеких Нідерландів. Наші трейдери везуть нафтопродукти баржами Рейном та Дунаєм, опанували морські порти на півночі та півдні Європи. Змусили рухатись новими маршрутами європейські залізниці», — зазначає очільник «А-95».

Велику роль в побудові нового ринку, на думку експерта, відіграв і уряд, який знайшов в собі сили побороти популізм, недовіру до бізнесу і зрозуміти, що тільки відкритий та конкурентний ринок здатен вирішувати безпрецедентні задачі.

«В цьому наша сила – бити «батька» разом! Респект Мінекономіки, Міненерго та Мінінфраструктури!», — зазначає експерт.

Якщо паливні компанії були архітекторами нового ринку, пише Куюн, то замовником були споживачі. «Саме вони оплатили нову фантастичну логістику та нову інфраструктури. Так, за їхні гроші парк бензовозів зріс у 4 рази, придбані європейські цистерни, термінали, танкери. Альтернатива – це завжди дорого, але ми як ніхто інший тепер знаємо, скільки коштує дешеве пальне…», — зазначає він.

З його слів, у ціни такої свободи навіть є свій вимір – мінімум 8 грн/л. Це те, скільки ми переплачуємо європейськими постачальникам та на нових перевезеннях у порівнянні із довоєнним рівнем. «Але це тимчасово: після нашої перемоги ця «військова» складова майже зникне», — вважає експерт.

На його думку, головним викликом у 2023 році лишається війна. «Які форс-мажори вона ще принесе, ніхто не знає. Серед очевидних випробувань – європейське ембарго на імпорт російських нафтопродуктів, яке стартує з 5 лютого. Багато хто в Європі та Штатах нервує, але, схоже, українці найменше», — підсумував Сергій Куюн.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"