+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Німеччина взагалі не купуватиме російську нафту з 2023 року

Німеччина відкинула заяву про те, що вона планує купувати російську нафту з початку наступного року, заявивши, що натомість імпортуватиме сиру нафту з Казахстану, пише Bloomberg.

Найбільша економіка Європи раніше заявила, що планує припинити імпорт російської нафти до кінця цього року після вторгнення Кремля в Україну. Однак це було поставлено під сумнів, коли виконавчий директор російського оператора нафтопроводу заявив, що отримав запити на поставки в першому кварталі 2023 року.

Німецькі нафтопереробні заводи Leuna і Schwedt історично залежали від імпорту російської нафти по трубах. Тепер потоки вздовж нафтопроводу «Дружба» — найбільшого в Європі трубопроводу для сирої нафти — будуть замість цього з Казахстану, хоча ця угода ще не завершена.

«Повідомлення про те, що Німеччина замовила російську сиру нафту, є неправдивими», — заявила речниця міністерства економіки Німеччини, — «Нафтові компанії на нафтопереробних заводах Leuna і Schwedt більше не будуть замовляти російську сиру нафту в новому році».

Нафтопереробний завод PCK у Шведті, поблизу польського кордону, станом на січень «зарезервував потужності для казахстанської нафти в трубопровідній системі», додала вона.

Трубопровідні потоки нафти з Росії звільнені від заборони Європейського Союзу, яка почалася 5 грудня. Німеччина та Польща, які отримують російську нафту через північну частину каналу «Дружба», пообіцяли відмовитися від цього до грудня.

«Вони оголосили, що з 1 січня не будуть брати нафту з Росії, але ми отримали запити від польських споживачів: дайте нам 3 млн тон на наступний рік і 360 тис. тон на грудень», — сказав гендиректор «Транснефти» Микола Токарєв в інтерв’ю державному каналу «Росія 24», —«Німеччина вже надіслала запит на перший квартал — каже, дайте і нам».

Німецьким нафтопереробним заводам буде важко замінити всі російські обсяги казахстанською нафтою, сказав Токарєв, додавши, що хоча технічно можливо провести так звані свопові операції для часткової заміни російської нафти, це політичне рішення.

Міністр закордонних справ Казахстану Мухтар Тілеуберді заявив минулого тижня, що країна Центральної Азії може передавати від двох до п’яти мільйонів тонн на рік по трубопроводу.

Казахська нафта перекачується до Самари в Росії, змішується з російськими поставками та експортується через порти Усть-Луга та Новоросійськ. Вантажі, що належать казахстанській KazTransOil, які тепер називаються KEBCO, щоб відрізняти їх від REBCO, що належить Росії, звільнені від санкцій ЄС, і нафта може бути перенаправлена з портів у нафтопровід «Дружба», але для цього знадобиться участь російського оператору нафтопроводу.

«З нами не ведеться переговорів про потоки казахстанської нафти через Росію, Білорусь і Польщу до Німеччини», — сказав Bloomberg по телефону речник «Транснефти» Ігор Дьомін після заяви Німеччини. «Жодних контрактів не укладено».

Польський запит до «Транснефти» був «стандартною процедурою» для бронювання потенційних транзитних потужностей, заявив минулого місяця національний нафтопереробник PKN Orlen, SA. Компанія готова припинити імпорт російської нафти, але для цього потрібні урядові рішення.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"