+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Українські трейдери поїхали на Балтику

Обсяги пропозиції дизельного пального на північному й південному напрямках постачань залишаються обмеженими, хоча деяке пожвавлення на ринку спостерігається. Збіг обставин, якими наразі ринок переповнений, минулого тижня штовхнув українських гравців на більш активні пошуки пального, розширюючи географію джерел постачання.

Зокрема активізація спостерігалась на балтійському напрямку. Зі слів учасників ринку, на початку грудня в Латвії можна було знайти ресурс, що пропонувався з преміями $80-100 до північно-західних котирувань. І це при тому, що просіло як саме котирування, так і премія (десь на $20).

Такий похід здебільшого був простимульований збереженням обмеженості ресурсу і високими цінами у Польщі. На східних терміналах дизпальне не помічало зниження зовнішніх котирувань і без особливого ентузіазму пропонувалось за $1 160-1 170/т, що автоматично означало зростання премій до зовнішніх котирувань понад $200/т. Польські компанії пояснюють це тим, що експорт наразі програє у прибутковості внутрішньому ринку.
«З 1 січня 2023 року ПДВ на паливо у Польщі зросте з 8% до 23%. Зараз PKN Orlen та інші постачальники збільшують маржу продажів, але з нового року націнка впаде, бо доведеться за рахунок маржі проковтнути зростання податку», — пояснює причину утримання високих цін на пальне один із польських трейдерів. Співрозмовник додає, що зараз компанії накопичують продукт на нафтобазах і намагаються реалізувати січневі обсяги, укладаючи угоди в грудні.

На південному напрямку обсяги пропозиції дизельного пального дещо збільшилися завдяки розвантаженню кількох танкерів у портах Чорного моря. Це призвело до припинення зростання спекулятивних премій. Проте українські імпортери зазначають, що досі важко вдається придбати додаткові партії продукту.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"