+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Країни ЄС погодили ліміт ціни на російську нафту – ЗМІ

Після суперечливих перемовин, які тривали понад тиждень, представники країн Європейського Союзу погодили ціновий ліміт для покупців російської нафти, який становитиме $60/бар., повідомляє The New York Times, посилаючись на представника Польщі на перемовинах Анджея Садоса.

Політика, розроблена «Великою сімкою» (G7) промислово розвинених країн і їхніми союзниками, спрямована на обмеження доходів росії й одночасне запобігання глобальному нафтовому шоку. Підкреслюється, що офіційне оголошення G7 очікується до неділі, 4 грудня.

Видання зазначає, що обмеження у $60/бар. є трохи нижчим, ніж зараз платять основні покупці російської нафти, такі як Китай та Індія. «Це навряд чи різко зменшить доходи росії від нафти, які є критично важливими для її воєнних дій в Україні», – зазначається у матеріалі.

Також повідомляється, що після 15 січня цінова «стеля» регулярно переглядатиметься залежно від зміни цін на нафту. Так, вона повинна бути щонайменше на 5% нижчою, ніж поточна вартість не підсанкційної нафти на світових ринках. Остаточне рішення ще має затвердити Рада ЄС.

Дипломати ЄС також погодилися розпочати ще один раунд пермовин про санкції цими вихідними з метою накладення нових обмежень на російську економіку й ключових осіб. Домовленість була ключовою для досягнення угоди щодо обмеження ціни на нафту, оскільки кілька жорстко налаштованих проукраїнських європейських країн на чолі з Польщею вважають обмеження ціни недостатньо шкідливим для експортних доходів росії.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"