+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Запаси дизпального в Європі продовжують падати

Запаси дизельного пального в Європі продовжують знижуватися, що призвело до шаленої волатильності цін на продукт, а заборона на імпорт нафтопродуктів з Росії загрожує спричинити шок на ринку.

Комерційні запаси ДП в регіоні Амстердам-Роттердам-Антверпен (ARA) впали на 10% за один тиждень на початку жовтня, повідомляє Argus. В період з січня по липень запаси дизпального в Нідерландах скоротилися на 43% і були на 33% нижчими, ніж у липні 2019 року. Ця статистика показує проблему найбільш яскраво, оскільки регіон ARA має величезні ємності для зберігання нафтопродуктів.

Схожа тенденція спостерігається й в інших країнах. У Німеччині в липні було на 10% менше запасів дизельного палива, ніж за аналогічний місяць 2021 року. У Великій Британії було на 12% менше, ніж роком раніше, і на 30% менше, ніж у 2019 році.

Загальні запаси середніх дистилятів в 16 європейських країнах, проаналізованих Euroilstock, у вересні були на 11% нижчими порівняно з аналогічним місяцем минулого року та на 13% нижчими, ніж у 2019 році. Ця категорія включає гас, але в основному йдеться про дизельне пальне та газойль.

Низькі запаси стали основною причиною високих і нестабільних цін на дизельне паливо. Не маючи достатніх запасів, покупці змушені купувати продукт навіть за завищеними цінами, адже не можуть чекати, поки вартість пального знизиться.

Франція наразі використовує пальне зі стратегічних запасів через страйк, що охопив п’ять її НПЗ. Австрії поставляла паливо зі стратегічного запасу, коли сталася аварія на НПЗ MOL у Швехаті. Але всі ці потрясіння, ймовірно, менші, ніж ті, які очікуються цієї зими, коли Європа припинить імпорт російських нафтопродуктів. Чим більше резервів буде використано до того часу, тим менше буде пального для стабілізації ринку в майбутньому

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"