+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Єврокомісія розглядає два інструменти для обмеження цін на російський газ – ЗМІ

Європейська комісія визначила два можливих інструменти для обмеження гуртових цін на газ у відповідь на скорочення постачань російського газу в Європу. Про це повідомляє Euractiv із посиланням на відповідний розроблений документ, передає «Бізнес.Цензор».

Його обговорюватимуть на семінарі представників ЄС 7 вересня, а також під час позачергової зустрічі міністрів енергетики блоку 9 вересня.

Документ окреслює два можливих інструменти обмеження гуртових цін на газ у разі подальших перебоїв або навіть повного припинення постачань із росії.

Перший включатиме обмеження цін на імпортований газ із росії, а другий – створення адміністративних цінових зон для найбільш постраждалих країн ЄС, які називають «червоними зонами».

У документі йдеться, що обидва інструменти мають свої плюси й мінуси і не виключають один одного. Однак він визнає, що створення регіональних цінових зон є більш складним для реалізації завданням і «вимагатиме значної регулятивної й технічної комплексної підготовки».

Водночас критики ставляться скептично до ідеї обмеження цін, оскільки вона стане марною, якщо експорт російського газу в Європу впаде до нуля.

Як повідомлялося, газогін із рф до Німеччини «північний потік» було зупинено 31 серпня, як стверджувалося, на планове техобслуговування. Він мав знову запрацювати – хоч і на 20% потужності – 3 вересня. Але технічне обслуговування єдиної робочої турбіни газопроводу виявило витік мастила. Газопровід не працюватиме без усунення цих несправностей, наголосили у «газпромі».

Пізніше німецька Siemens Energy, яка зазвичай обслуговує турбіни «північного потоку», заявила, що такий витік мастила не може бути причиною для повної зупинки трубопроводу.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"