+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ціни на нафту стабільні: санкції Заходу проти РФ не зачеплять енергоринки.

Ціни на нафту стабільні: санкції Заходу проти РФ не зачеплять енергоринки.

Ціни на нафту взяли перепочинок після стрибка до 7-річного максимуму на попередній сесії. Стало ясно, що перша хвиля санкцій США та Європи щодо Росії за введення військ на схід України не вплине на постачання нафти.

Вартість бареля травневої нафти Brent 23 лютого на 8:10 за Києвом склала $94,13 (+0,30%). Барель квітневої нафти WTI торгувався за $92,27 (+0,39%). Попередні торги з стандартів завершилися на рівні $93,85 і $91,91 відповідно.

У той же час, потенційне повернення на ринок великого обсягу іранської нафти у випадку, якщо Тегеран і світові держави відновлять ядерну угоду 2015 р., стримувало зростання цін.

Ціни підскочили у вівторок через побоювання, що західні санкції проти РФ за введення військ у два регіони, що відкололися, на сході України можуть вдарити по поставках енергоносіїв. Проте, Сполучені Штати ясно дали зрозуміти, що це не вплине на експорт енергоресурсів.

Санкції, введені Сполученими Штатами, Європейським Союзом, Великобританією, Австралією, Канадою та Японією у вівторок, були зосереджені на російських банках та елітах, у той час як Німеччина зупинила проект великого газопроводу з Росії у відповідь на одну з найсерйозніших криз безпеки в Європі за останні десятиліття.

Стабілізація цін також була викликана можливим поверненням на ринок понад 1 млн бар. іранської нафти на добу. Дипломати заявили, що Іран та світові держави близькі до досягнення угоди про обмеження ядерної програми Тегерана. Проте, за словами аналітика із сировинних товарів Commonwealth Bank Вівека Дхара, невідомо, наскільки швидко Іран зможе збільшити свій експорт.

Інші члени Організації країн-експортерів нафти та їхні союзники, разом звані ОПЕК+, щосили намагаються досягти своїх виробничих цілей. Але через недостатні інвестиції у нафтову інфраструктуру вони не можуть збільшити нафтовидобуток. Іран може зіткнутися з тією самою проблемою, заявив експерт.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"