+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

До кінця року світовий попит на нафту перевищить докризовий рівень – глава Vitol.

До кінця року світовий попит на нафту перевищить докризовий рівень – глава Vitol.

Ціни на нафту можуть перевищити позначку $100/бар. на «тривалий час» у наступні 6-9 місяців, оскільки у 2022 р. попит на пальне зросте до рекордних показників. Про це передає Finmarket з посиланням на прогноз головного виконавчого директора Vitol Group Рассела Харді.

На його думку, баланс попиту та пропозиції на ринку продовжить погіршуватися, і щоденне споживання нафти перевершить докризові рівні до кінця 2022 року.

«Світовий попит, ймовірно, перевищить 100 млн бар./добу. (Б/Д) до кінця року, – заявив Харді в інтерв’ю агентству Bloomberg. — Споживання нафти має зрости у другому півріччі, якщо туристична активність продовжуватиме повертатися до норми».

Нафтові компанії нарощують видобуток, але не справляються з темпами зростання попиту на тлі відновлення світової економіки, що триває, від наслідків пандемії COVID-19. Деякі з країн ОПЕК+, що різко скоротили видобуток у 2020 р., як і раніше, не можуть відновити її, тоді як американські сланцеві компанії воліють спрямовувати кошти на заохочення акціонерів, а не на збільшення виробництва.

“Ринку потрібно більше нафти”, – вважає Харді. Попит до кінця цього року, за його оцінками, буде на 1–2 млн б/д вище за рівень 2019 року.

Харді також зазначив, що попит на бензин у США нині приблизно на 400 тис. б/д нижчий за рівень лютого 2019 року.

“На нашу думку, це пов’язано з тим, що люди працюють з дому, і їм не потрібно діставатися роботи”, – заявив він. Крім того, водії, можливо, намагаються рідше використовувати автомобілі через високі ціни на бензин, зазначив Харді.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"