+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Нафтовий ринок зіткнувся із серйозним недоліком інвестицій у видобуток — голова ОПЕК.

Нафтовий ринок зіткнувся із серйозним недоліком інвестицій у видобуток — голова ОПЕК.

Ситуація на нафтовому ринку, крім геополітичної напруги, ускладнена істотним недоінвестуванням галузі. Таку думку висловив журналістам генеральний секретар ОПЕК Мухаммед Баркіндо у кулуарах міжнародної виставки Egypt Petroleum Show.

“На додаток до того, що геополітика впливає на нафтовий ринок зараз, існує проблема суттєвого недоінвестування галузі”, – сказав він.

За його словами, в ОПЕК вже попереджали, що нафтова галузь може зіткнутися з кризою, спровокованою нестачею інвестицій. Баркіндо зазначив, що у 2015-2016 роках інвестиції у видобуток нафти скоротилися більш ніж на 50%, а під час пандемії коронавірусу – на 30%. “Сьогодні ця проблема посилюється спотворенням того, що мається на увазі під енергетичним переходом”, – додав генсек ОПЕК.

Баркіндо також визнав, що деякі країни — учасниці угоди ОПЕК+ зазнають складнощів із нарощуванням видобутку нафти. «Але ми знову повертаємось до проблеми недоінвестування нафтової галузі у цих країнах. Якщо поглянути на мою країну, наприклад, на Нігерію, вона стикається з такими ж проблемами. Якщо ви подивіться на наші зобов’язання у рамках угоди ОПЕК+ і те, що виходить зробити, то, звичайно, побачите дефіцит. І тому світові необхідний кожен барель, який ми можемо зараз видобути», – зазначив він.

Раніше під час сесії міжнародної виставки Egypt Petroleum Show міністр енергетики ОАЕ Сухейль аль-Мазруї назвав геополітичну напруженість через ситуацію навколо України основним чинником зростання цін на енергоресурси.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"