+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

“Укртатнафта” може повністю забезпечити ринок бензинами – заява компанії.

“Укртатнафта” може повністю забезпечити ринок бензинами – заява компанії.

У зв’язку із припиненням Республікою Білорусь залізничного транзиту нафтопродуктів з Литви до України та заяв політичного керівництва Білорусі про можливе припинення поставок нафтопродуктів білоруського виробництва в Україну, ПАТ «Укртатнафта» повідомляє про можливість збільшення переробки нафти на 80%.

“ПАТ “Укртатнафта” має можливість разом з іншим вітчизняним виробником (АТ “Укргазвидобування”) повністю задовольнити попит на бензин в Україні у разі настання відповідної ситуації”, – сказано в повідомленні.

Крім того, на думку представників заводу, збільшення виробництва бензинів в Україні спричинить відповідне збільшення виробництва дизельного палива, зрідженого газу, бітуму, авіаційного палива.

Зазначається, що для запобігання кризовим явищам на ринку нафтопродуктів внаслідок зовнішніх загроз та з метою стимулювання внутрішнього виробництва, ПАТ «Укртатнафта» неодноразово в останні роки пропонувало уряду країни та державним органам:

  • Виконати Указ Президента України №874/2019 від 2 грудня 2019 р. щодо обмеження імпорту нафтопродуктів із одного джерела не більше 30 відсотків.
  • Звернути увагу на неконкурентні, антиринкові дії при постачанні нафтопродуктів з Республіки Білорусь та Російської Федерації, а також тотальну залежність України від постачання зрідженого газу з РФ.
  • Викоренити нелегальне виробництво нафтопродуктів без сплати акцизного податку.

«Наразі, в умовах зростання світових цін на нафту майже до 100 доларів США за барель, для підтримки української економіки та вітчизняних споживачів слід розглянути питання зменшення податкового навантаження на бензини та дизельне паливо. Перегляд ставок ПДВ та акцизних податків у бік зменшення є загальносвітовою тенденцією для обмеження інфляції та підтримки населення в умовах пандемії та зростання цін на нафту та газ», — йдеться у повідомленні. У 2021 році збільшила переробку нафтової сировини на 8,5% (на 0,25 млн. тонн) порівняно з 2020 роком – до 3,2 млн. тонн.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"