+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ціна нафти Azeri Light наблизилася до $100 за баррель.

Вартість азербайджанської нафти Azeri Light на базі CIF в італійському порту «Августа» минулої п’ятниці склала $99,3/бар., що на $4,23 вище порівняно з попереднім показником. На базі FOB у турецькому порту “Джейхан” ціна на Azeri Light склала $98,39/бар. (+$4,23), повідомляє trend.az.

Говорячи про фактори зростання цін, заступник начальника департаменту з організації заходів та зв’язків із громадськістю SOCAR Ібрагім Ахмедов сказав, що ціна на нафту Azeri Light так чи інакше залежить від кон’юнктури ринку та цін на еталонні сорти нафти.

«Загалом зростання цін на нафту останнім часом було зумовлене насамперед зростанням попиту, пов’язаним із покращенням епідеміологічної ситуації у світі та пожвавленням світової економіки. З іншого боку, виробники нафти що неспроможні в стислі терміни наростити видобуток рівня виробництва, який був до пандемії. Тоді як останніми днями зростання ціни на енергоресурси пов’язують певною мірою з геополітичними ризиками, очевидно, що зростання ціни позначилося ще до загострення геополітичної ситуації у світі», — сказав Ахмедов.

За словами Ахмедова, основна причина тут щодо повільного зростання виробництва нафти, і пов’язане воно зі зниженням рівня інвестицій у розробку та розвідку нових родовищ останніми роками. «Коли спостерігається зниження цін на нафту, скорочуються інвестиції, знижується видобуток — у результаті нафта стає дефіцитним товаром, і ціна на неї знову зростає. Через деякий час, коли буде досягнуто надлишку нафти на ринку, описаний цикл знову повторюється», – резюмував представник SOCAR.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"