+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Група ОПЕК+ не має наміру прискорювати темпи нафтовидобутку — Reuters.

Група ОПЕК+ не має наміру прискорювати темпи нафтовидобутку — Reuters.

ОПЕК+, незважаючи на зростання нафтових цін до максимумів з 2014 р., не має наміру відступати від плану помірного збільшення видобутку. Про це повідомляє Oilexp з посиланням на Reuters.

Група очікує, що цього року ринок зіткнеться з поверненням попиту до допандемійних рівнів та дефіцитом сировини через погано спланований енергоперехід, повідомили джерела агентства.

ОПЕК+ у березні продовжить дотримуватися плану щодо щомісячного збільшення видобутку нафти на 400 тис. бар./добу. (б/д).

«Питання про підвищення темпів зростання видобутку не піднімалося, і я сумніваюся, що воно буде підняте», — відповів співрозмовник агентства на запитання, чи обговорювалося на засіданні експертного комітету ОПЕК+ у вівторок збільшення видобутку понад 400 тис. б/д.

Великі споживачі нафти, такі як Індія та США, неодноразово просили ОПЕК+ переглянути план збільшення здобичі, підвищивши доступність сировини на ринку. Картель, однак, дотримується плану, узгодженого ще в липні минулого року, вважаючи, що проблема дефіциту енергії спричинена погано спланованим переходом країн-споживачів на екологічніші види палива, пише Reuters.

При цьому деякі країни-учасниці ОПЕК+ насилу забезпечують видобуток нафти навіть відповідно до встановлених квот через недостатні інвестиції у нафтову галузь в останні кілька років.

За прогнозом об’єднаного технічного комітету ОПЕК+ (JTC), попит на нафту повернеться до рівня допандемії вже в другій половині поточного року, пише Reuters з посиланням на доповідь комітету. За даними JTC, у 2019 р. попит на сировину досягнув піку, перевищивши позначку в 100 млн б/д. При цьому, як очікують експерти ОПЕК+, у 2022 р. на ринку збережеться надлишок нафти, який складе 1,3 млн б/д, що на 100 тис. б/д менше попереднього прогнозу. Серед ризиків для нафтового ринку аналітики картеля виділили «значну невизначеність» через поширення штаму Omicron, проблем, що зберігаються в ланцюжку поставок і дій центробанків у рамках боротьби з інфляцією.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"