+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Нафта $100 за барель лякає ОПЕК+.

Нафта $100 за барель лякає ОПЕК+.

Розмови про ціну нафти $100/бар. останніми днями посилилися. Але трицифрові цінники можуть поставити у невигідне становище великі нафтовидобувні країни, які збираються зустрітися 2 лютого, щоб вирішити, як краще діяти щодо рівнів видобутку. Про це пише MarketWatch.

«Якщо цього року ціни перевищать $90/бар. і підуть вгору, це буде на користь ОПЕК+, — сказав Боб Райан, головний стратег із сировинних та енергетичних товарів у BCA Research. — Потенціал руйнування попиту на таких рівнях високий, якщо [долар США] залишається сильним». За його словами, у цьому випадку вартість сировини в місцевій валюті стане «позамежною», особливо в країнах з ринком, що розвивається.

BCA Research очікує, що нафту марки Brent коштуватиме в середньому $80/бар. цього року і $81 наступного року. Але «руйнування попиту» або через високі ціни, або через широкомасштабні блокування, викликані новими штамами коронавірусу, є найбільшим ризиком для цього прогнозу, говорить Райан. Група ОПЕК+ повинна буде збільшити виробництво, а видобуток сланцевої нафти в США має зрости, щоб ціни не досягли нової «рівноваги» вище за позначку $90.

Ціни на нафту на рівні $100/бар. цього року “явно можливі через сильний попит і мінімальне зростання пропозиції”, – заявив Білл Фітцпатрік, керуючий директор і портфельний менеджер Logan Capital. У той час як ОПЕК хотіла б, щоб нафта коливалася в діапазоні $80–100 за барель, ціни вищі за верхню межу цього діапазону, ймовірно, призведуть до руйнування попиту, а покупці будуть змушені скоротити споживання. І це останнє, чого хоче ОПЕК, додав експерт.

Фітцпатрік очікує, що ОПЕК+ дотримуватиметься своєї поточної угоди про збільшення щомісячного видобутку на 400 тис. бар./добу. на зустрічі 2 лютого, щоб «збільшити доходи, чинячи лише мінімальний тиск на ціни на нафту». Тим не менш, ОПЕК+ має «розглянути можливість утриматися від зростання видобутку… щоб бути у кращому становищі у разі різкого зростання цін на нафту», — каже він.

Райан із BCA вважає, що ОПЕК+ стикається з трьома ключовими проблемами, найбільша з яких полягає в тому, що є лише чотири члени — Саудівська Аравія, Ірак, Об’єднані Арабські Емірати та Кувейт — здатні збільшити видобуток та підтримувати його.

Також немає жодних гарантій, що COVID-Omicron буде відносно м’яким і Федеральна резервна система дала зрозуміти, що відсоткові ставки почнуть зростати в березні. Це додає невизначеності з того, що станеться з доларом США та цінами на нафту, номінованими в доларах.

Тим часом, російсько-українське протистояння важливе для нафти. Якщо РФ припинить експорт природного газу до Європи, це може «примусити до більшого заміщення газу нафтою», наголосив Райан. Він додав, що якщо Росія вторгнеться в Україну, а Захід накладе санкції на нафтовий сектор РФ, видобуток та постачання нафти можуть постраждати.

За словами Райана, на даний момент члени ОПЕК+, які можуть збільшити видобуток, можуть погодитися «надолужити втрачене» іншими членами групи та збільшити видобуток настільки, щоб наблизити ціни до середнього прогнозу BCA Research на 2022 рік у розмірі $80 за барель нафти Brent. Цей прогноз залежить від того, що Саудівська Аравія, Ірак, ОАЕ та Кувейт збільшать видобуток у середньому приблизно на 3,34 млн б/д цього року і на 2,76 млн б/д наступного. Тим не менш, BCA Research вже деякий час зазначає, що у всьому світі спостерігається нестача капіталовкладень у видобуток нафти та природного газу, каже Райан. Якщо не буде розроблена політика, спрямована на заохочення необхідного збільшення виробництва протягом наступних років, ці стрибки до $90 або $100 стануть частішими, а рівень цін зростатиме «дедалі більше волатильним чином».

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"