+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Нафта почала тиждень із підвищення цін через високі геополітичні ризики.

Нафта почала тиждень із підвищення цін через високі геополітичні ризики.

Нафта подорожчала більш ніж на 1% у понеділок, наблизившись до 7-річного максимуму. Побоювання щодо пропозиції та політична напруженість у Східній Європі та на Близькому Сході підштовхнули ціни до максимального місячного зростання з лютого 2021 року.

Вартість бареля квітневої нафти Brent 31 січня на 9:30 за Києвом склала $89,56 (+1,17%). Барель березневої нафти WTI торгувався за $87,91 (+1,26%). Попередні торги з стандартів завершилися на рівні $88,52 і $86,82 відповідно.

Найбільші виробники ОПЕК та союзники нафтового картелю на чолі з Росією, відомі як група ОПЕК+, щомісяця з серпня минулого року підвищували цільові показники видобутку на 400 тис. бар./сут. (Б/Д). Але їм не вдалося виконати свої виробничі плани, оскільки деякі учасники групи зіткнулися з нестачею потужностей.

На зустрічі 2 лютого міністри ОПЕК+, швидше за все, вирішать дотримуватись запланованого збільшення видобутку нафти в березні, повідомили Reuters кілька джерел у групі.

Ціни на нафту демонструють ознаки перегріву, оскільки трейдери очікують на гостру нестачу нафти цього року, сказав оглядач Reuters Джон Кемп, зазначивши, що запаси нафти вже були низькими, а в короткостроковій перспективі у світі було мало резервних потужностей для збільшення видобутку.

Напруженість у відносинах між Росією та Заходом також вплинула на ціни на нафту. Росія, другий за величиною виробник нафти у світі, і Захід посварилися через Україну, роздмухуючи побоювання, що постачання енергоресурсів до Європи може бути порушено. Глава НАТО заявив у неділю, що Європі необхідно диверсифікувати свої постачання енергоносіїв, оскільки Великобританія попередила, що «можливе» те, що Росія збирається вторгнутися в Україну.

Ринок також насторожений у зв’язку із ситуацією на Близькому Сході після того, як Об’єднані Арабські Емірати заявили, що перехопили балістичну ракету, випущену єменськими хуситами, коли держава Перської затоки приймала ізраїльського президента Ісаака Герцога під час першого візиту.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"