Нафта прагне зростання шостий тиждень поспіль через проблеми з поставками.
Ціни на нафту виросли в п’ятницю, кинувшись до шостого тижневого приросту. Драйвером ринку залишаються побоювання з приводу обмеженості постачань, оскільки основні виробники продовжують свою політику стримування збільшення видобутку на тлі зростання попиту на пальне.
Вартість бареля квітневої нафти Brent 28 січня на 9:50 за Києвом склала $88,72 (+0,62%). Барель березневої нафти WTI торгувався за $87,27 (+0,76%). У ході попередніх торгів еталонні сорти нафти подешевшали на $0,62 та $0,74 відповідно. Проте на початку цієї сесії ціна нафти Brent підскочила до $91,04/бар., WTI — до $88,54 за барель.
Обидва еталонні контракти рухаються до зростання шостий тиждень поспіль, що є найдовшою тижневою смугою з жовтня, коли ціни на Brent зростали сім тижнів, а на WTI – дев’ять тижнів.
Цього року ціни зросли приблизно на 15% на тлі геополітичної напруги між Росією, другим за величиною виробником нафти у світі та ключовим постачальником природного газу до Європи, та Заходом через Україну, а також загроз на адресу Об’єднаних Арабських Еміратів з боку єменського руху хуситів, які викликали побоювання щодо постачання енергоресурсів.
Ринок зосереджено на зустрічі групи ОПЕК+, яка відбудеться 2 лютого. У березні ОПЕК+, ймовірно, дотримуватиметься запланованого збільшення нафтовидобутку на 400 тис. бар./добу.
Що стосується попиту, то імпорт сирої нафти в Китай, найбільший у світі імпортер сировини, може відновитися цього року на цілих 7%, звернувши рідкісне зниження 2021 р. Покупці нарощують закупівлі для нових нафтопереробних установок і поповнюють низькі запаси, вважають галузеві аналітики