+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

ОПЕК+ дотримуватиметься у березні планового збільшення видобутку.

ОПЕК+ дотримуватиметься у березні планового збільшення видобутку.

У березні ОПЕК+, ймовірно, дотримуватиметься плану збільшення нафтовидобутку. Таке рішення може бути прийняте наступної середи під час міністерського саміту, передає Reuters з посиланням на джерела в групі.

Два джерела в ОПЕК+ заявили, що нафта на 7-річному максимумі, близькому до $90/бар., може спонукати групу розглянути подальші кроки. Проте решта співрозмовників агентства заявила, що жодних сюрпризів на онлайн-саміті 2 лютого не очікується.

Російське джерело повідомило Reuters, що у Москві стурбовані тим, що цінове ралі може відродити бум видобутку сланцевої нафти в США. “Країни ОПЕК+ повинні бути напоготові у зв’язку з цим рівнем цін, враховуючи оптимістичні прогнози видобутку сланцевої нафти у 2022 році”, – зазначив він.

Джерело додало, що високі ціни на нафту негативно позначаються на рентабельності російських НПЗ.

Група ОПЕК+ із серпня 2021 р. щомісяця підвищувала свою мету з видобутку на 400 тис. бар./добу. (Б/Д). Згідно з діючими планами, підписанти однойменної угоди зроблять те саме в березні.

«Ймовірно, ми знову підемо на збільшення виробництва на 400 тис. б/д, — сказав один із джерел у групі. – Немає жодних причин проти такого рішення».

Незважаючи на підвищену мету, фактичний видобуток ОПЕК+ не встигає за темпами зростання попиту, оскільки деякі члени борються з вичерпанням резервних потужностей. І це є фактором, який підтримує ціни.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) заявило, що ОПЕК+ не досягла своєї мети з видобутку на 790 тис. б/д у грудні, оскільки такі члени, як Нігерія та Ангола, не змогли досягти своїх виробничих квот.

Декілька банків та аналітиків, у тому числі Morgan Stanley і JP Morgan, очікують, що ціни на нафту перевищать $100/бар. до кінця цього року на тлі дефіциту вільних потужностей ОПЕК+ та високого попиту. Однак деякі джерела в ОПЕК+ вважають, що нещодавнє ралі цін більшою мірою обумовлено геополітичною напругою, ніж фундаментальними факторами.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"