+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

РФ не може привести свій нафтовидобуток у відповідність до квот ОПЕК+.

РФ не може привести свій нафтовидобуток у відповідність до квот ОПЕК+.

Кількість діючих нафтових свердловин у Росії досягло у грудні найвищого рівня відтоді, як ОПЕК та союзники картелю об’єднали свої зусилля для підтримки світових цін на нафту. Проте відновити видобуток, скорочений відповідно до поточної угоди, Росії, як і раніше, не вдається, пише worldoil.

Минулого місяця Росія викачувала нафту з більш ніж 155,6 тис. свердловин. Про це свідчать розрахунки Bloomberg, заснованим на даних підрозділу ЕЛОС-ПЕК Міненерго РФ. Це найбільша кількість активних свердловин у країні, принаймні з 2017 року.

Тим не менш, російський нафтовидобуток впав у грудні 2021 р. нижче місячної квоти ОПЕК+ вперше з того часу, як альянс ввів рекордні скоординовані скорочення виробництва.

РФ входить до країн групи ОПЕК+, які щосили намагалися відновити видобуток нафти, скорочену на початку пандемії. Члени альянсу зіштовхнулися з дедалі більшим браком вільних потужностей, що може призвести до зростання цін на нафту до кінця цього року в міру відновлення світового попиту.

Ціни на нафту марки Brent минулого тижня зросли до 7-річного максимуму після того, як Міжнародне енергетичне агентство заявило, що ринки виглядають більш напруженими, ніж передбачалося раніше. Аналітики все частіше попереджають, що міжнародний нафтовий стандарт коштуватиме $90/бар. і, можливо, перевищить рівень $100/бар. у другій половині 2022 р.

За словами російського віце-прем’єра Олександра Новака, РФ розраховує повернути видобуток нафти до допандемічного рівня до квітня або у травні за умови, що її квота ОПЕК+ дозволить їй щомісяця збільшувати видобуток на 100 тис. б/д. Однак відсутність зростання виробництва в країні в грудні та відсутність факторів для збільшення виробництва в короткостроковій перспективі вказують на те, що для досягнення цієї мети може знадобитися більше часу.

“Російський видобуток нафти, ймовірно, не зможе встигати за збільшенням квот ОПЕК+, і падатиме в міру наближення літа”, – кажуть аналітики BCS Global Markets. На їхню думку, до липня нафтовидобуток в РФ може відстати від квоти ОПЕК+ приблизно на 240 тис. бар./добу.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"