+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Saxo Bank чекає ціни на нафту вище $100 за барель.

Saxo Bank чекає ціни на нафту вище $100 за барель.

Зростання цін на енергетичних ринках у 2022 році, зумовлене посиленням ESG порядку денного, продовжиться. Про це йдеться у прогнозі Saxo Bank на 2022 рік.

Цього року основи для “зеленої” інфляції збережуться, попереджає він. “Зростаючий попит і ціни на сировинні товари, необхідні для підтримки процесу “зеленого” переходу, задовольнятимуться нееластичною пропозицією, частково зумовленою такими сводами принципів, як ESG, що забороняють деяким інвесторам і банкам підтримувати видобуток корисних копалин та проекти, пов’язані з бурінням”, – пояснив голова відділу стратегій сировинних ринків Saxo Bank Оле Гансен.

Він також зазначає, що перспективи на 2022 рік вказують на збереження напруженості та, як наслідок, на зростання цін. Так, Хансен попереджає, що на європейському ринку газу прогнозована структура цін зумовить продовження проблем, які позначаться на споживачах та промислових підприємствах по всьому континенту. І це незважаючи на те, що цієї зими ризик відключень електроенергії в Європі більш-менш вдалося запобігти завдяки м’якій погоді та великим запасам ЗПГ. Експерт звертає увагу на те, що ф’ючерси на газ TTF з поставкою в лютому 2023 року торгуються всього на 10% нижче за поточну ціну – більш ніж у чотири рази вищі за довгостроковий середній показник.

При цьому на ринку нафти ситуація складеться ще жорсткіша, ніж 2021-го, вважає Хансен. Причиною цього знову ж таки полягає в тому, що не всі виробники нафти мають можливість наростити видобуток нафти, у тому числі з-поміж країн угоди ОПЕК+.

“Ймовірно, ринку нафти доведеться зіткнутися з роками недоінвестування, коли великі нафтові компанії втратять інтерес до великих проектів, частково через невизначені довгострокові перспективи попиту, але також все частіше через кредитні обмеження, накладені на банки та інвесторів через пильну увагу до ESG та “зеленої” трансформації”, – передає слова Хансена ТАРС.

Незважаючи на прогнози про те, що перші місяці 2022 можуть показати профіцит пропозиції на ринку нафти, Хансен звертає увагу на фактор виснаження видобувних потужностей у світі. “Ми бачимо, що ціна на нафту марки Brent ймовірно досягне $90, і потенційно може піднятися вище за $100 у другій половині року”, – упевнений він.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"