Ціни на нафту коливаються у максимумів 2014 року.
Ціни на нафту стабілізувалися, відігравши втрати на початку ранкової сесії. Сильний попит та короткострокові перебої з поставками продовжують підтримувати ціни поблизу рівня жовтня 2014 року.
Вартість бареля березневої нафти Brent 20 січня на 9:22 за Києвом склала $88,22 (-0,25%). Барель березневої нафти WTI торгувався за $85,81 (+0,01%). Попередні торги з стандартів завершилися на рівні $88,44 і $85,80 відповідно. Обидва зразки торгуються на рівні цін жовтня 2014 року.
У ході попередніх торгів вартість нафти Brent на короткий період перевищила рівень $90/бар.
Проте потік сирої нафти трубопроводом «Кіркук-Джейхан» відновився після того, як його було зупинено у вівторок через вибух поблизу трубопроводу в південно-східній турецькій провінції Кахраманмарас. Про це повідомили офіційні особи країни.
Проблеми з поставками посилилися цього тижня після того, як єменське угруповання хуситів напало на Об’єднані Арабські Емірати, третього за величиною виробника в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК). Тим часом Росія, другий за величиною виробник нафти у світі, розгорнула потужне збройне угруповання біля кордону з Україною. Це викликає побоювання нового російського вторгнення та невпевненість у наступних поставках сировини.
В основі зростання цін на нафту лежить відновлення попиту на пальне. Чиновники та аналітики ОПЕК очікують, що нафтове ралі, ймовірно, триватиме протягом найближчих кількох місяців, а ціни на нафту марки Brent можуть перевищити $100/бар., оскільки попит ігнорує поширення COVID-Omicron.
Тим часом ОПЕК+ безуспішно намагається досягти цільового щомісячного збільшення видобутку на 400 тис. бар./добу.