+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Постачання нафти цього року зростатиме швидше, ніж попит.

Постачання нафти цього року зростатиме швидше, ніж попит.

Пропозиція нафти цього року стабільно перевищуватиме попит, однак у другому півріччі через скорочення резервних потужностей несподівані шоки попиту чи пропозиції можуть призвести до нового витку зростання цін та волатильності на ринку, прогнозують у Міжнародному енергетичному агентстві. Основний приріст постачання забезпечать країни-учасниці угоди ОПЕК+, але США, Бразилія та Канада також можуть наростити постачання до рекордних рівнів.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підвищило прогноз зростання попиту на нафту на цей і наступний рік – в обох випадках на 200 тис. барелів на добу (б/д), до 5,5 млн б/д у цьому та 3,3 млн б /с наступного року, коли показник повинен досягти 99,7 млн ​​б/д, перевищивши доковідний рівень. У четвертому кварталі 2021 року попит виявився вищим за очікування — він зріс на 1,1 млн б/д, до 99 млн б/д (ця оцінка виявилася на 345 тис. б/д вище, ніж у попередньому прогнозі).

Збільшення попиту, незапланований спад постачань та значне скорочення резервів у грудні призвели до різкого зростання цін на нафту – у січні вони піднялися до семирічного максимуму, вартість барелю марки Brent перевищила $88.

Поширення нового штаму коронавірусу «омікрон», як очікується, не матиме такого ж вираженого впливу, як попередні спалахи захворюваності, тому й наслідки його розповсюдження на ринку нафти будуть обмеженими, вважають у МЕА.

У 2022 році, проте, пропозиція нафти зросте сильніше — сумарно вона може збільшитися на 6,2 млн б/д (для порівняння: у 2021 році приріст склав 1,5 млн б/д, забезпечили її переважно Лівія та Іран), якщо ОПЕК+ повністю зніме обмеження на постачання.

У такому разі країни-учасниці угоди зможуть наростити постачання на 4,4 млн б/д. ), а країни, що не входять до ОПЕК+,— на 1,8 млн б/д, більшу частину цього приросту забезпечать США, Канада та Бразилія, видобуток яких перебуватиме на історично рекордних рівнях.

У другій половині року вільні потужності країн ОПЕК+ без урахування іранської нафти, постачання якої залишаються обмеженими через санкції, можуть знизитися з 5 млн. барелів до 3 млн. барелів і нижче (в основному резервні потужності залишаться у Саудівської Аравії та ОАЕ). Тому у разі більш вираженого зростання попиту або раптового скорочення постачання іншими виробниками низький рівень резервів може призвести до чергового сплеску цін і додаткової волатильності, вважають МЕА.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"