+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Росія не зможе видобувати нафту в обсягах, передбачених квотами ОПЕК+.

Росія не зможе видобувати нафту в обсягах, передбачених квотами ОПЕК+.

Росія, мабуть, зможе забезпечити лише близько половини від запланованого збільшення видобутку нафти наступні півроку в рамках угоди ОПЕК+. На думку галузевих експертів, аналогічні проблеми в інших членів альянсу загрожують подальшим зростанням нафтових цін, пише Forbes.

Через зниження обсягів буріння минулого року більшість експертів, опитаних агентством, очікують, що фактичний щомісячний приріст видобутку в РФ може становити не більше 60 тис. бар./добу. (б/д) у першій половині цього року.

“Нам важко уявити, що російські постачальники щомісяця збільшуватимуть видобуток на 100 тис. б/д протягом наступних шести місяців”, – заявили Bloomberg аналітики Bank of America Corp Карен Костанян та Катерина Смик.

Видобуток у Росії почав стагнувати в листопаді 2021 р., а в грудні вона впала нижче за квоту ОПЕК+, підрахував Bloomberg, ґрунтуючись на статистиці Міненерго РФ.

Росія в рамках угоди ОПЕК+ видобуватиме в січні 10,1 млн б/д на добу, заявив 14 січня віце-прем’єр Олександр Новак. Це відповідає квоті ОПЕК+ та збільшенню видобутку приблизно на 100 тис. б/д у порівнянні з груднем, пише Bloomberg.

Проте дані про активні, що простоюють і зупинені видобувні свердловини показують, що галузь майже повністю задіяла свої резервні потужності, зазначає агентство. Минулого року найбільші російські нафтові компанії не поспішали нарощувати буріння, яке дозволило б ввести в експлуатацію нові потужності наприкінці 2021 та 2022 рр., пише Bloomberg.

На думку аналітиків Bank of America та Vygon Consulting, російська нафтова галузь перебуває в режимі очікування через невизначеність щодо впливу коронавірусу на попит. Декілька компаній також обмежили виробництво минулого року після того, як деякі з їхніх проектів втратили податкові пільги. Виробники не бажають інвестувати в проекти, поки вони не з’ясують, чи отримають пільги від Міністерства фінансів, – сказала Дар’я Мельник, старший аналітик консультанта Rystad Energy.

Цього року більшість великих російських виробників планують збільшити капітальні витрати на 10-20%. Збільшення обсягів буріння в результаті призведе до зростання видобутку, але більшість приросту відбудеться після 2022 р., відзначають аналітики. На думку аналітиків Rystad Energy та Renaissance Capital, цього року нові свердловини принесуть лише незначний приріст.

Через низку проблем в інших країнах ОПЕК+ фактичне зростання видобутку виявилося недостатнім для використання квот на видобуток. Зростанню видобутку заважали внутрішньополітичні проблеми та нестача довгострокових інвестицій, пише Bloomberg. Уповільнення зростання видобутку в альянсі ризикує посилити зростання цін на енергоносії, яке сприяє найвищій інфляції за останні десятиліття, зазначає агентство.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"