+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Імпорт розчинників забрав із бюджету 1 млрд грн.

Імпорт розчинників для лакофарбової промисловості (код УКТЗЕД 3814009090), що ввозяться переважно для кустарного виробництва бензину, у січні-листопаді 2021 р. становив 120 тис. т, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року (61,4 тис. т ). Про це повідомили в Консалтинговій групі «А-95» на основі спеціального дослідження.

У листопаді 2021 року імпорт паливних компонентів під виглядом розчинників зріс на третину порівняно з аналогічним періодом минулого року – з 8,9 до 12 тис. т.

Група «БРСМ», яка кілька місяців поспіль утримувала друге місце в рейтингу імпортерів розчинників, у листопаді повернулася на перший рядок з обсягом 1,8 тис. т. Нагадаємо, що ця група є виробником усіх високооктанових бензинів та альтернативного (спиртовмісного) палива з подальшого їхньою реалізацією через свою мережу АЗС.

Лідер минулого місяця — харківська компанія «Пром Хім», у свою чергу, опустилася на одну позицію та закріпила за собою друге місце з обсягом 1,7 тис. т. Цей оператор є спецімпортером розчинників для найбільшого в країні міні-НПЗ у селищі Мерефа Харківської області, що забезпечує паливом, зокрема мережу Моtto. За даними учасників ринку, великим отримувачем продукції міні-НПЗ у Мерефі є також мережа Brent Oil.

Третю позицію з 1,6 тис. т розчинників зайняло ТОВ “Азарес”. Згідно з відкритими даними, основним видом діяльності компанії є оптова торгівля твердим, рідким та газоподібним паливом.

По 1,2 тис. т та 0,9 тис. т розчинників імпортували в листопаді компанії «ВТГ-Трейдінг» та «Метекс». Зазначимо, що перша постачає розчинники для чотирьох міні-НПЗ з орбіти мережі SunOil (Решетилівка, Богодухів, Васищеве та Кременчук).

Розчинники, що імпортуються (код УКТВЕД 3814009090) є сумішшю октанопідвищуючих компонентів, що використовуються при виробництві бензинів: МТБЕ, метанолу, толуолу, ортоксилолу, бутилового спирту і т.д.. Всі перераховані компоненти окремо обкладаються акцизним збором, тоді як за кодом розчинників відносяться до безакцизних. Це стало можливим після внесення у травні 2020 р. спеціального виправлення до Податкового кодексу України.

За розрахунками Консалтингової групи «А-95», за 11 місяців 2021 р. прямі втрати державного бюджету внаслідок імпорту безакцизних октанопідвищуючих компонентів під виглядом розчинників для лакофарбової промисловості сягнули 1,033 млрд грн.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"