+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Україні необхідно встановити єдине спецмито 4-5% на всі енергоресурси з РФ — Герус.

Україні необхідно встановити єдине спецмито 4-5% на всі енергоресурси з РФ — Герус.

Голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус вважає, що Україні необхідно не лише продовжити чинні спецмита, а й встановити єдине мито у розмірі 4-5% на всі енергоресурси, що постачаються з Російської Федерації. Про це він заявив в інтерв’ю “Ліга.Бізнес”.

“Моя позиція: потрібно не просто продовжити це спецмито, а встановити єдине спецмито 4-5% на всі енергоресурси з РФ: скраплений газ, дизель, вугілля, електроенергію”, – повідомив він.

На його думку, це покращить диверсифікацію поставок, але не вплине на критично негативний вплив на конкуренцію. Крім того, це дасть надходження до державного бюджету.

«І важливо, щоб це було приблизно єдине спецмито. Тоді це не виглядатиме просто як обмеження імпорту, що становить конкуренцію окремим фінансово-промисловим групам. Тоді це будуть рівні правила гри, які часто просить бізнес», — вважає Герус.

За його словами, від чинного спецмита на дизпаливо та скраплений газ є позитивний ефект. «По-перше, покращилася диверсифікація джерел постачання дизеля, активніше запрацював морський напрямок. По-друге, бюджет отримав понад 1,5 млрд грн», – наголосив Герус.

Нагадаємо, у липні 2019 р. Кабмін ввів 4-відсоткове спеціальне мито на дизельне паливо, що поставляється з РФ трубопровідним транспортом, а також 3-процентне мито на російський зріджений газ. У грудні минулого року рішенням уряду дія спецмита була продовжена до 31 грудня 2021 р. Відповідно вона втратить чинність з 1 січня 2022 р.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"