+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Зростання видобутку нафти відстає від планів ОПЕК+.

Зростання видобутку нафти відстає від планів ОПЕК+.

Учасники ОПЕК+ вже четвертий місяць не можуть вийти на заплановане зростання видобутку нафти. До грудня відставання виробництва від графіка, за розрахунками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), становить 650 тис. барелів на добу. Якби не з’явився новий штам коронавірусу «омікрон», який стримав зростання нафтових котирувань, вони вже зараз могли б перевищити 90 доларів за барель.

Серед країн, які не нарощують видобуток до максимально можливого рівня, Росія та Саудівська Аравія — лідери угоди. У зв’язку з цим постає питання, чи не виникли проблеми у головних виробників нафти з відновленням видобутку після скорочення.

Наприкінці листопада віце-прем’єр РФ Олександр Новак заявив, що проблем із можливостями Росії нарощувати видобуток нафти в рамках ОПЕК+ немає, і всі компанії готові вийти на рівні до угоди. В ОПЕК сумарні резервні потужності видобутку країн альянсу оцінюють у 5,5 млн. барелів на добу.

При цьому Росія з серпня мала право нарощувати видобуток на 109 тис. барелів на добу щомісяця, але ще жодного разу не досягла цього показника. У листопаді зростання видобутку нафти без газового конденсату в нашій країні склало 30 тис. барелів на добу, у жовтні – 90 тис. барелів, у вересні – 80 тис. барелів, у серпні – 90 тис. барелів на добу. Відставання – 146 тис. барелів на добу. Для порівняння, це майже половина скорочення видобутку Росією наприкінці минулої угоди ОПЕК+.

Побоювання за попит на нафту через «омікрон» поступово розсіюються, котирування поки ще несміливо, але вже йдуть вгору. Втім, у МЕА вважають, що завдяки зростанню видобутку в США та деяких інших країнах, які не входять до ОПЕК+, вже на початку 2022 року на ринку утворюється профіцит нафти. Але поки що до середини грудня у США виробництво не зростає, а в уряді обговорюється можливість заборони багатостадійного гідророзриву пласта — основної технології видобутку сланцевої нафти. А привести все це може до різкого подорожчання нафти 2022 року.

ОПЕК повільне зростання видобутку пояснює технічними проблемами зі збільшенням виробництва у Нігерії, Анголі, Республіці Конго та Габоні. Але їхня сумарна недостача до грудня не покриває і половини обсягів відставання виробництва від графіка всіх учасників ОПЕК+.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"