+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ринку нафти загрожує сланцевий шторм: США різко нарощують видобуток у найбільшому басейні Техасу.

Ринку нафти загрожує сланцевий шторм: США різко нарощують видобуток у найбільшому басейні Техасу.

Американська сланцева промисловість почала різко нарощувати виробництво після безпрецедентно важкого 2020 року, коли в країні зупинилося 20% видобувних потужностей, а постачання впало на 2,5 млн барелів на день.

Видобуток у найбільшому в Штатах басейні Permian, на який припадає кожен другий барель, що витягується в країні, у грудні досяг 4,96 млн барелів на добу, повідомляє американське Міненерго в щомісячному звіті про продуктивність буріння.

Гігантське родовище, розташоване на кордоні Техасу та Нью-Мехіко, вийшло на максимальну потужність з початку пандемії і продовжить нарощувати постачання у 2022 році, прогнозує відомство. У січні, за оцінкою Міненерго, Permian качатиме 5,031 млн барелів на день, що стане абсолютним рекордом за весь час доступної статистики.

Сумарний видобуток на семи найбільших сланцевих родовищах США виріс на 768 тисяч барелів на добу з початку року і досяг 8,342 млн барелів на день. Загальний видобуток у Штатах становить 11,7 млн ​​барелів на добу, що поки що на 500 тисяч менше історичного максимуму, показаного в першому кварталі 2020 року.

Американські нафтогазові мейджори вирішили дружно повернути сланцеві крани після того, як ціни вийшли в комфортну зону понад 70 доларів за барель. З 2022 року капітальні інвестиції в сланець зростуть на 20%, до 88,4 млрд доларів, прогнозує Rystad Energy. Сфокусуватися на Permian планують гіганти в особі Exxon Mobil та Chevron. Остання інвестує у видобуток у басейні 3 млрд доларів – п’яту частину усієї своєї інвестпрограми.

Американські барелі надійдуть на ринок, який вже відчуває напади слабкості через зростання видобутку в ОПЕК+ та нову хвилю пандемії. За оцінкою Міжнародної енергетичної агенції, у грудні світовий нафтовидобуток почав випереджати попит, і найближчими місяцями цей розрив тільки наростатиме.

У першому кварталі 2022 року надлишок пропозиції нафти сягне 1,7 млн ​​барелів на добу, а в другому – 2 млн за рахунок різкого зростання видобутку в країнах, що не входять до картелю ОПЕК+. Це насамперед США, Канада та Бразилія, які, за прогнозом МЕА, вийдуть на рекордні рівні видобутку нафти наступного року.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"