+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

США припиняють фінансування нових вуглецевих проектів за кордоном.

Адміністрація Байдена наказала урядовим агентствам США негайно припинити фінансування нових вуглеродомістких проектів з викопного палива за кордоном і зробити пріоритетною глобальну співпрацю щодо впровадження екологічно чистих енергетичних технологій. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дипломатичні телеграми.

У телеграмах, переглянутих агентством, йдеться, що зобов’язання уряду США повинні відображати цілі, поставлені в указі, виданому на початку року та спрямованому на припинення фінансової підтримки Сполученими Штатами вугільних та вуглецевих енергетичних проектів за кордоном.

«Мета політики… полягає в тому, щоб гарантувати, що переважна більшість міжнародних угод США в галузі енергетики просувають екологічно чисту енергію, інноваційні технології, підвищують конкурентоспроможність чистих технологій у США та підтримують перехід до нульового рівня викидів. Виняток може бути зроблений для тих рідкісних випадків, коли існують переконливі національні переваги безпеки, геостратегії чи розвитку/доступу до енергії та жодні життєздатні альтернативи з низьким вмістом вуглецю не досягають тих самих цілей», — йдеться у повідомленні.

Політика визначає «вуглеродомісткі» міжнародні енергетичні проекти як проекти, інтенсивність викидів парникових газів яких перевищує порогове значення життєвого циклу в 250 г вуглекислого газу на кіловат-годину і включає вугілля, газ або нафту.

Політика забороняє будь-яке фінансування урядом США зарубіжних вугільних проектів, які не вловлюють або частково вловлюють викиди вуглецю, дозволяючи федеральним агентствам займатися виробництвом вугілля лише в тому випадку, якщо проект демонструє повне вловлювання викидів або є частиною прискореної поетапної відмови.

Документ виключає вуглеродомісткі проекти з двох причин: вони вважаються необхідними з міркувань національної безпеки або геостратегічних міркувань або мають вирішальне значення для забезпечення доступу до енергії в уразливих районах.

На переговорах ООН щодо клімату в Шотландії адміністрація Байдена зобов’язалася з 40 країнами та п’ятьма фінансовими установами припинити нові міжнародні фінансові операції на викопне паливо до кінця 2022 р., за винятком обмежених випадків.

“Адміністрація зробила боротьбу зі зміною клімату основним принципом своєї зовнішньої політики”, – заявив у п’ятницю офіційний представник Держдепартаменту у відповідь на прохання прокоментувати телеграми. Зобов’язання, ухвалене в Шотландії, «переорієнтує десятки мільярдів доларів державних фінансів та трильйони приватних фінансів на пріоритети низьковуглецевих технологій», – додав він.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"