+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Можливий дефіцит нафти загрожує заворушеннями – глава Saudi Aramco.

Заклики зупинити інвестиції у видобуток вуглеводнів для досягнення вуглецевої нейтральності можуть призвести до хаосу та соціальних заворушень. Необхідні розумніші шляхи дотримання кліматичних цілей, заявив глава компанії Saudi Aramco Амін Нассер на Нафтовому конгресі в Х’юстоні, передає Trend з посиланням на ТАРС.

«Ми маємо публічно визнати, що нафта та газ відіграють істотну роль в організації енергопереходу і навіть після його завершення. І визнаючи цю реальність, буде набагато легше забезпечити енергетичну безпеку, яка має запобігти безпрецедентно високій інфляції та громадським заворушенням», — сказав він.

На думку Нассера, поточне розуміння енергопереходу «тільки примножує хаос» у світі, який все більше потребує доступної та надійної енергії. «Я не говорю про те, що кліматичні цілі не потрібні, вся галузь зацікавлена ​​у вуглецевій нейтральності. Я говорю про засоби її досягнення», — пояснив він свою позицію.

З 2014 р. інвестиції у розвідку та видобуток нафти скоротилися вдвічі, заявив Нассер, зазначивши, що це призвело до нестачі пропозиції. “І зараз, у міру відновлення попиту, вільні видобувні потужності скорочуються дуже швидко”, – сказав глава Saudi Aramco. При цьому до 2050 р. кількість споживачів нафти Землі збільшиться на 2 млрд.

Він назвав заклики зупинити інвестиції у видобуток вуглеводнів «критично небезпечними» та закликав «стейкхолдерів галузі» говорити про це «відкрито та прямо».

Учасники групи ОПЕК+ можуть вичерпати резервні потужності видобутку нафти протягом найближчого року, якщо попит продовжить зростати. Міненерго США оцінює вільні видобувні потужності у жовтні 6,2 млн б/д. За оцінкою саудівського Міненерго, їх порядку 3-4 млн б/д. Експерти консалтингу Vortexa вважають, що на середину листопада у світі налічувалося не більше 3 млн б/д реальних резервних потужностей, з яких 2 млн припадало на Саудівську Аравію і 1 млн – на Росію та ОАЕ.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"