+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Компанія «Надежда», оштрафована АМКУ на 8 млн грн, стане банкрутом.

Як повідомляє Enkorr, Господарський суд Полтавської області розпочав процедуру банкрутства ТОВ «Газ постачання» (входить до групи «Надежда»). Повідомлення про початок банкрутства оприлюднено на сайті Вищого господарського суду України.

Банкрутство ініційовано компанією «Ресурс Трейд 2017» через борг в 6,86 млн грн. З матеріалів суду випливає, що ще в лютому 2018 р. «Ресурс Трейд 2017» перерахувала «Газ постачання» 160 тис. грн безпроцентної поворотної фінансової допомоги. 13 квітня того ж року був перерахований другий транш позики в розмірі 6,7 млн ​​грн.

Згідно з угодою, підписаною компаніями, фінансова допомога підлягала поверненню до 31 грудня 2019 року. Втім, боржник гроші не повернув, посилаючись на відсутність оборотних коштів.

Як відомо, в червні 2018 р АМКУ звинуватив 5 операторів ринку – «Надежда», ОККО, WOG, «Авантаж 7» і «БРСМ-Нафта» в антиконкурентних узгоджених діях на ринку скрапленого газу, які нібито мали місце в серпні 2017 р . Комітет оштрафував цих операторів на 41 млн грн.

Сім юридичних осіб групи «Надежда» – «Газ постачання», «Монтажналадка», «Євростандарт-Автогаз», «Л.В.», «Компанія «Надежда», «Надежда Рітейл» і «Надежда-Закарпаття» – були оштрафовані на 12 млн грн. При цьому велика частина штрафу, а саме 8,072 млн грн було нараховано для «Газ постачання».

В оприлюдненому АМКУ вирішенні групі «Надежда» як найбільшому оптовому оператору приділено ключове місце. Претензії комітету головним чином стосуються невідповідності зростання закупівельних цін і цін реалізації. АМКУ наводить як приклад договір про постачання автогазу в мережу Shell (ТОВ «Альянс-Холдинг»). Згідно з умовами договору, ціна поставки, яка в тому числі враховує курсові коливання, котирування Argus, ціни на внутрішніх аукціонах, в липні-серпні 2017 року була стабільно нижче вартості, за якою «Газ постачання» реалізовувало газ іншим оптовим покупцям.

Крім того, аналіз АМКУ показав, що темпи зростання як оптових, так і роздрібних ціни ЗВГ ТОВ «Газ постачання» значно випереджали темпи зростання закупівельних цін. Аналітики комітету також відзначають, що ТОВ «Монтажналадка» в звітний період закуповувало ЗВГ у ТОВ «Газ постачання», а потім реалізовувало той же ресурс за ціною, значно нижчою від закупівельної.

У червні 2019 року Господарський суд Києва задовольнив позови семи компаній групи «Надежда» і визнав незаконним рішення Антимонопольного комітету про їх участь в «змові» на ринку скрапленого газу в серпні 2017 р.

Втім, Північний апеляційний суд визнав правомірним нарахування штрафу. Після цього компанії «Надежда» подали касацію до Касаційного господарський суд Верховного суду, але той постановою від 12 серпня 2021 року залишив її без розгляду.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"