+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Нафта дорожчає: ОПЕК + може призупинити зростання видобутку.

Нафта дорожчає: ОПЕК + може призупинити зростання видобутку.

У понеділок ціни на нафту частково відновилися. Інвестори шукали вигідні угоди після п’ятничного падіння котирувань. Зростанню цін сприяли чутки про те, що група ОПЕК + може призупинити збільшення видобутку у відповідь на появу штаму Omicron. Проте, настрій на ринку залишалося обережним, оскільки на даний момент мало що відомо про новий варіант коронавірусу.

Вартість бареля лютневої нафти Brent 29 листопада на 9:40 за Києвом склала $ 74,44 (+ 3,98%). Барель січневої нафти WTI торгувався по $ 71,25 (+ 4,55%). В ході п’ятничних торгів ціни на еталонні сорти нафти впали на 11,32% і 13,04% відповідно.

Обвал цін, зафіксований 26 листопада, виявився найбільшим добовим падінням з квітня 2020 р оскільки новий варіант коронавірусу налякав інвесторів на фінансових ринках. Є побоювання, що новий штам може зірвати відновлення світової економіки і тим самим обвалити попит на нафту. Це також посилило побоювання, що в I кварталі може збільшитися надлишок пропозиції.

Відповідно до джерел і документів ОПЕК +, підписанти однойменної угоди відклали технічні зустрічі до кінця цього тижня, щоб дати собі більше часу для оцінки впливу Covid-Omicron на попит і ціни на нафту. Зокрема, засідання Спільного міністерського комітету з моніторингу ОПЕК (JMMC) було перенесено з вівторка на четвер. Профільні міністри ОПЕК + також зберуться в четвер, коли, ймовірно, буде оголошено політичне рішення про те, чи слід коригувати свій план по збільшенню видобутку на 400 тис. б/д в січні і далі.

Деякі аналітики припустили, що група може припинити зростання видобутку після публікації запасів країнами-споживачами нафти і можливих наслідків для попиту з боку нових обмежень для стримування нового штаму COVID-19.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"