+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Екологи звернулися до Ради з приводу засилля нелегальних АЗС і міні-НПЗ.

Екологи заявили про шкоду нелегальних заправок і підпільного виробництва палива для довкілля. Вони також закликали нардепів до глобальної перевірки нелегальних АЗС і міні-НПЗ. Про це йдеться в зверненні Екологічного альянсу «Зелене місто», опублікованому на офіційній сторінці організації.

Зокрема, у своєму зверненні екологи відзначили, що протягом останнього року вони отримують численні скарги щодо точок нелегального продажу палива, кількість яких збільшується в геометричній прогресії.

«Нелегальні заправні станції, так звані «бочки» – це джерело викидів в атмосферу шкідливих випарів. За останніми дослідженнями, в бензині, що продається на нелегальних АЗС були виявлені багаторазові перевищення вмісту токсичних речовин, зокрема бензолу та сірки, що може призвести до онкологічних захворювань, захворювань дихальної і серцево-судинної систем і інших тяжких хвороб», – йдеться у зверненні.

Крім цього, за словами екологів, в більшості випадків нелегальні АЗС побудовані без дотримання будівельних норм і функціонують з порушенням норм пожежної та екологічної безпеки, що несе суттєву загрозу життю і здоров’ю оточуючих. Також «бочки» не могли б працювати без нелегальних виробників нафтопродуктів.

«Бочки» функціонують в тісній «спайці» з нелегальними виробниками пального, через які український бюджет щорічно втрачає до 4 мільярдів гривень. Журналісти вже неодноразово повідомляли про те, що пальне для «бочок» проводиться на 25 нелегальних міні-НПЗ і нафтобазах, які забруднюють грунти і водойми, а також є джерелом виникнення техногенних катастроф та пожеж», – пишуть представники екологічної організації.

Вони також відзначають, що функціонування як нелегальних АЗС, так і нелегальних міні-НПЗ неможливо без сприяння представників силових органів, контролюючих структур і корумпованої місцевої влади.

У своєму зверненні екологи просять депутатів сприяти перевірці точок нелегального продажу пального і міні-НПЗ (шляхом направлення до компетентних органів державної влади депутатських звернень і запитів, виступів в стінах ВР і в профільних комітетах), а також ініціювати розслідування щодо покривання посадовими особами злочинів в сфері виробництва і нелегального обороту палива.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"