+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

США можуть застосувати проти ОПЕК Антитрастівський закон 1890 року.

США можуть застосувати проти ОПЕК Антитрастівський закон 1890 року.

Деякі законодавці США вхопилися за стрибок цін на енергоносії, щоб відродити давнє чинне законодавство, яке підведе ОПЕК під ті ж антитрастові закони, які застосовувалися більш як століття тому для руйнування монополії Standard Oil. Про це повідомляє worldoil.
Закон «Про заборону на видобуток і експорт нафти картелями», відомий як NOPEC, дозволить уряду США подати в суд на членів Організації країн-експортерів нафти за маніпулювання енергетичним ринком. Потенційно це дозволить вимагати від картелю мільярдні компенсації.
Використання NOPEC стикається з труднощами на тлі побоювань з приводу дипломатичних ускладнень, що змушувало Державний департамент США виступати проти нього в минулому. Але в квітні Судовий комітет Палати представників затвердив останню зміну голосуванням. Версія Сенату консолідувала прихильників NOPEC з усього політичного спектру, від консервативного республіканця з Айови Чака Грасслі до ліберального демократа Вермонта Патріка Ліхі.
Хоча ОПЕК не встановлює ціни з 1980-х рр., члени картелю періодично погоджуються збільшувати або скорочувати видобуток. Використання NOPEC може мати далекосяжні політичні наслідки.
«Ми називаємо це ядерною зброєю з величезним і невизначеним впливом, - сказав Боб МакНеллі, президент консалтингу Rapidan Energy Group і колишній чиновник Білого дому. - Засоби правового захисту в законі NOPEC варіюються від удару по зап'ястку до конфіскації всіх ваших активів. Я думаю, якби президент Байден закликав до цього, це пройшло б».
Байден, будучи сенатором у 2000 році, підписав лист, в якому містився заклик до судових позовів проти ОПЕК, в якому він назвав поведінку картелю порушенням антимонопольного законодавства США. У 2007 році він став одним з промоутерів версії законодавства NOPEC.
 Закон NOPEC вводився кілька разів за останні два десятиліття в міру зростання цін на бензин в США, і в 2007 році він пройшов обидві палати Конгресу, однак тоді президент Джордж Буш пригрозив накласти вето на цей закон.
 Минулого місяця Грасслі написав генеральному прокурору США Мерріку Гарленд, що NOPEC «користується переважною двопартійної і двопалатної підтримкою».
 «Без сумніву, він отримує підтримку, - сказав Грасслі в середу в інтерв'ю одному з телеканалів. - Немає сумнівів в тому, що ОПЕК порушує наші антимонопольні закони».
 Відповідаючи на питання про перспективу винесення законопроекту на голосування, спікер палати представників Ненсі Пелосі відповіла, що зараз вона зосередилася на прийнятті законопроекту Байдена про соціальні видатки.
Згідно NOPEC, Міністерство юстиції США могло б подавати позови проти членів нафтового картелю за порушення антимонопольного законодавства. Навіть якби Міністерство юстиції ніколи не використовувало такі повноваження, простого існування цієї можливості могло б бути достатньо, щоб змусити картель змінити свою поведінку.
 Американський інститут нафти (API) і Торгова палата США в минулому рішуче виступали проти цього законопроекту.
 «Результатом може стати нафтова повінь, - сказав Кевін Бук, керуючий директор дослідницької фірми ClearView Energy Partners. - Це призведе до падіння цін на нафту тут в Сполучених Штатах».
 За словами Джеффрі Купфера, колишнього співробітника Міністерства енергетики в адміністрації Буша в період з 2006 по 2008 рр., розмови про порушення антимонопольного законодавства США учасниками ОПЕК «спливають знову щоразу, коли ціни на бензин ростуть». Але це «залишається контрпродуктивною відповіддю».
 «Ухвалення NOPEC призведе до більшої нестабільності на ринку нафти, зниження рівня інвестицій, торгових суперечок, - сказав Купфер. - І, в кінцевому підсумку, до зростання цін для американського споживача».
ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"