+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ринок нафти «дуже і дуже напружений» – Джеремі Вейр.

Ринок нафти «дуже і дуже напружений» – Джеремі Вейр.

Світові ринки нафти залишаються вельми напруженими і недостатньо забезпеченими, оскільки попит на сировину повертається до доковідного, а пропозиція не встигає за попитом. Про це у вівторок заявив Джеремі Вейр, головний виконавчий директор (CEO) глобального сировинного трейдера Trafigura.

«Ми спостерігаємо дуже-дуже напружений ринок нафти, але він не є штучно напруженим через те, що робить ОПЕК. Вся справа в попиті», – сказав Вейр на FT Commodities Asia Summit.

Глобальний нафтовий еталон Brent з початку року подорожчав на 60%, торгуючись вище $ 80 / барр.. Це відбулося в умовах, коли багато країн послаблюють карантинні обмеження, світова економіка відновлюється після пандемії, а пропозиція не встигає за попитом.

Вартість ф’ючерсів на найближчий місяць приблизно на $ 1 вище, ніж на наступний за ним місяць. Така ринкова структура, відома як беквордація, вказує на обмежені своєчасні поставки в умовах, коли Організація країн-експортерів нафти і союзники картелю продовжують обмежувати виробництво.

«Є деякі члени ОПЕК, які, ймовірно, можуть дуже швидко наростити поставки, – сказав Вейр. – Але я думаю, що люди повинні розуміти, що це не та ситуація, коли можна просто клацнути вимикачем і збільшити виробництво. Для цього потрібно багато інвестицій і потрібен якийсь час».

«Я думаю, що у нас є невелика проблема з цінами на нафту в довгостроковій перспективі, я думаю, що нафта по $ 100 + – (це) дуже можливо», – додав генеральний виконавчий директор Trafigura.

Вейр також попередив про значний дефіцит деяких «електромобільних» металів, таких як кобальт, нікель і мідь. Це викликано зростанням світового попиту на акумулятори для електромобілів і поновлювані джерела енергії.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"