+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Рекордні ціни на газ можуть розігнати барель нафти до $ 180.

Ціни на нафту досягли багаторічних максимумів після того, як ОПЕК та інші великі виробники відмовилися від більш значного збільшення видобутку, ніж було погоджено раніше. Однак саме траєкторія природного газу виявилася в центрі уваги після того, як ціни на цей енергоносій зросли більш ніж на 300% – до найвищого рівня з 2014 р, пише oilprice.

Ціни на природний газ все більше впливають на сиру нафту. Зараз виникла аномалія: виробники електроенергії переходять з дорогого природного газу на нафту, що є відходом від десятирічної тенденції переходу від дорогої нафти до більш дешевого і чистого природного газу. Ця знакова і швидкозростаюча тенденція в найближчі роки може підвищити світовий попит на нафту на 2 млн бар. / добу.

Попит на газ в Європі і Азії, особливо в Китаї, в цьому році підскочив через несприятливі погодні умови, а також завдяки виходу економіки з коронавірусного блокування. Крім того, ринки природного газу були активізовані очікуваннями відновлення попиту в північній півкулі, оскільки недостатній рівень запасів напередодні зимового сезону привів до стрибка цін на природний газ.

Стрибок цін на газ почався в Європі кілька місяців тому, але тепер він з швидкістю лісової пожежі поширився на решту світу.

Експерти відзначають, що ціни на природний газ зараз перевищують $ 200 / барр. в нафтовому еквіваленті. При цьому найбільше постраждали Європа і Азія.

Галузеві експерти попереджають, що стрибкоподібні ціни на газ можуть призвести до збільшення попиту на сиру нафту, заохочуючи перехід з газу на «чорне золото» і посилюючи поточний дефіцит пропозиції на нафтових ринках.

Поєднання нестачі поставок і нижчого, ніж очікувалося, виробництва електроенергії з поновлюваних джерел змушує комунальні підприємства все частіше використовувати природний газ і вугілля, щоб підтримувати необхідне базове навантаження в електричній мережі.

«Це ніколи не відбувалося в такому глобальному масштабі. Ринок завжди намагався замінити дорогу нафту набагато більш дешевим природним газом», – розповів Reuters Бьярне Шілдроп, головний аналітик SEB по сировинним товарам.

Експерти по-різному оцінюють величину і швидкість перемикання з газу на нафту.

Шілдроп оцінив зростання попиту на рівні 500 тис. б / д, що відповідає оцінці генерального директора компанії Saudi Aramco Аміна Насера.

Проблема полягає в тому, що акцент на ESG (екологічне, соціальне та корпоративне управління) і «зелений» енергетичний перехід досягли свого апогею і фактично обмежили звичну реакцію виробників – збільшувати капвкладення у відповідь на зростання цін і зростання попиту, тобто забезпечувати зростання виробництва. Схоже, що без такої швидкої реакції виробників ринки будуть надані самі собі до тих пір, поки ціни не досягнуть такого рівня, при якому починається падіння попиту.

Аналітики JP Morgan недавно заявили, що світова економіка витримає нафту по $ 150 / барр. (Деякі експерти попереджають, що на тлі гіперінфляції до кінця 2022 року ціни на нафту досягнуть $ 180 / барр.). Група ОПЕК + явно готова захищати більш високі ціни на нафту, і буде цікаво спостерігати за тим, як далеко забіжить підгодоване нею нафтове «ралі».

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"