+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Ралі буде довгим: аналітики прогнозують подальше зростання цін на нафту.

Ралі буде довгим: аналітики прогнозують подальше зростання цін на нафту.

Ціни на нафту виросли до багаторічних максимумів незабаром після того, як група ОПЕК + відмовилася від значного збільшення пропозиції. Галузеві аналітики прогнозують, що ціни на нафту можуть підскочити до $ 100 / барр., передає телеканал CNBC.

Група, відома як ОПЕК +, заявила в понеділок буде дотримуватися умов існуючого пакту про поступове збільшення поставок нафти. Представники групи заявили, що вона «підтвердила план коригування виробництва» в документі, опублікованому в інтернеті незабаром після порівняно швидких переговорів на рівні міністрів. Це відноситься до раніше узгодженого рішення додати в листопаді на ринок 400 тис. бар. нафти на добу.

Рішення групи щодо виробничої політики було очікуваним, хоча деякі сподівалися, що тиску з боку Індії і США з метою стримати подальше зростання цін на нафту могло бути досить, щоб переконати групу збільшити поставки.

Нафта по сто?

Адміністрація президента США Джо Байдена раніше закликала ОПЕК і союзників картеля збільшити видобуток нафти, щоб впоратися з різким зростанням цін на бензин. Цей крок був зроблений на тлі побоювань, що зростання інфляції може зірвати відновлення економіки після пандемії коронавірусу.

Індія, ще один великий споживач нафти, також підштовхувала ОПЕК до розгляду збільшення пропозиції, щоб ціни влаштовували як виробників, так і споживачів.

Кіран Кленсі, економіст по сировинним товарам в Capital Economics, визнав, що тиск на ОПЕК + з метою швидшого відновлення поставок на ринок зріс. «Ми думаємо, що їх відмова зробити це означає, що в IV кварталі ринок залишиться дефіцитним. Це, в свою чергу, говорить про те, що ціни на нафту залишаться високими, принаймні, до кінця поточного року».

Можливо, більш важливе питання, вважає Кленсі, «чи зможе ОПЕК + досягти цих менш амбітних цілей».

«У серпні ОПЕК змогла збільшити нафтовидобуток тільки наполовину від запланованого зростання. В основному через операційні збої в Нігерії та Анголі. І якщо видобуток продовжить відставати від цільових показників групи, ціни на нафту можуть залишатися високими і в наступному році».

Минулого місяця аналітики Bank of America Global Research заявили, що банк може збільшити свою прогнозну ціну на нафту до $ 100 / барр., якщо температура цієї зими буде нижче, ніж очікувалося. На думку аналітиків, така перспектива може викликати сплеск попиту і збільшити дефіцит пропозиції.

Аналітики Goldman Sachs недавно підвищили прогнозні ціни на нафту марки Brent на кінець 2021 року з $ 80 до $ 90 за барель, пославшись на більш швидке, ніж очікувалося, відновлення світового попиту.

«Члени ОПЕК, схоже, не розглядають зростання цін як серйозну проблему на даний момент, – йдеться в аналітичній записці енергетичної аналітичної компанії Eurasia Group. – Тим не менш, найбільший експортер Саудівська Аравія почала знижувати офіційну відпускну ціну для своїх головних клієнтів, що, ймовірно, зменшить побоювання з приводу зростання ф’ючерсів на нафту марки Brent до $ 80 / барр. або вище».

Що стосується попиту, то енергетичні аналітики Eurasia Group заявили: уповільнення темпів зростання промислового виробництва в Китаї, крах гіганта нерухомості Evergrande, зростання інфляційного тиску і збої, пов’язані з COVID-19, в усьому світі можуть підірвати зростання попиту на нафту протягом наступних 12 місяців . Однак в найближчому майбутньому повторення холодної зими в Північній півкулі «може викликати серйозну нестачу енергії в багатьох провідних промислових центрах», додали вони.

Eurasia Group очікує, що до кінця року ціни на нафту марки Brent залишаться на рівні $ 75 / бар.. При цьому очікується, що в наступному році еталонний нафтовий контракт впаде до $ 67 / бар..

З початку року обидва нафтових контракту виросли приблизно на 60%.

«Ринок сповнений впевненості, – заявив у вівторок старший аналітик PVM Oil Associates Тамас Варга. – Питання в тому, наскільки виправданий цей оптимізм».

Відновлення світового попиту на нафту після пандемії коронавируса сталося швидше, ніж багато хто очікував, в той час як світова пропозиція була порушена через відключення електроенергії через урагани і низький рівень інвестицій.

У той час як ціна Brent, що торгується вище $ 80, «може здатися завищеною», Варга сказав, що ціни «здаватимуться занадто високими лише до тих пір, поки в Північній півкулі не наступить перший період похолодання, що створить додатковий попит і спровокує нову хвилю покупок».

У короткостроковій перспективі, за словами Варги, поточна ситуація дозволяє припустити, що «потенціал зростання ще є».

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"