+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Нездатність РФ наростити видобуток нафти може стати проблемою для ОПЕК +.

Нездатність РФ наростити видобуток нафти може стати проблемою для ОПЕК +.

Росія не може наростити обсяги видобутку нафти, хоча їй збільшили квоти в рамках останньої угоди ОПЕК +. Якщо це правда, у групи провідних нафтовидобувних країн є привід для занепокоєння, пише Oilexp з посиланням на Bloomberg.

Росія є найбільшою союзницею організації країн-експортерів нафти, які в минулому році спільно домовилися про рекордне скорочення видобутку нафти у зв’язку з падінням попиту через COVID-19. Зараз, коли рівень споживання відновлюється і ОПЕК стійко нарощує поставки, Росія починає відставати.

Видобуток в РФ не росте з квітня 2021 р хоча квоти для неї за умовами угоди були збільшені на 200 тис. б / д. І цей показник продовжить зростати в майбутньому році на 105 тис. б / д щомісяця.

За темпами збільшення нафтовидобутку Росія відстає від зростаючих цільових показників ОПЕК +.

Разом з Саудівською Аравією РФ отримала вихідний орієнтир по нафтовидобутку – той рівень, з якого вважаються скорочення. Він склав 11 млн б / д. До квітня 2022 року ця цифра збільшиться до 11,5 млн б / д. Але, на відміну від країн Перської затоки, російська нафтова промисловість ніколи не видобувала такий обсяг і, схоже, не зможе це зробити і зараз.

Частково невпевненість щодо нафтовидобутку в Росії пояснюється визначеннями. Угода ОПЕК + поширюється тільки на нафту-сирець і виключає конденсати, як називають легку форму нафти, що видобувається на газових родовищах. В офіційних даних російського Міністерства енергетики нафту і конденсат об’єднують. Але частка конденсату у Росії досить істотна, оскільки вона є найбільшою в світі газодобувної країною. Обсяг видобутого конденсату може становити близько 800 тис. б / д, або 8% від загального обсягу нафтовидобутку в Росії (в серпні міністерство повідомило, що він склав 10,43 млн б / д). Але швидше за все, він варіюється в залежності від сезону разом зі змінами обсягу газовидобутку.

Важливе питання полягає в тому, видобуток якого типу нафти скорочується. Невідомо, наприклад, чи є загальний застій виробництва в країні результатом зниження видобутку конденсатів, за яким ховається збільшення видобутку нафти-сирцю. Але, якщо докладніше вивчити показники видобутку окремих компаній, складається враження, що зниження цих показників відноситься до газоконденсату.

Якщо говорити про компанії, у яких знизився видобуток, то «Газпром Нафта» проводить роботи з технічного обслуговування на своєму морському родовищі Прирозломного в Арктиці. У компанії «Новатек» зниження видобутку сезонне, оскільки такі скорочення відзначалися і раніше. Крім того, один з трьох проектів, що реалізуються в рамках угод про розподіл продукції, також знаходиться на етапі планового технічного обслуговування.

Таким чином, залишається група маленьких нафтовидобувних компаній і одна дуже велика газова компанія «Газпром», у яких спостерігається найбільше зниження видобутку з квітня. Міністерство енергетики РФ в 2015 р припинило публікувати окремо щомісячні дані по видобутку нафти «Газпромом», включивши компанію в категорію «Інші», де на її частку припадає більше п’ятої частини видобутку.

Можливо, скорочення видобутку конденсату «Газпромом» і стало причиною спаду виробництва в групі компаній з графи «Інші». Якщо це так, то застій видобутку нафти з квітня може бути ілюзією.

Відповідь на це питання буде отримано найближчим часом. Перед настанням зими «Газпром» повинен збільшити видобуток газу, оскільки він прагне закачати у внутрішні сховища рекордні обсяги. Відповідно повинен збільшитися і видобуток конденсату.

За видобутком нафти в Росії в майбутні місяці будуть пильно спостерігати. Якщо він не збільшиться, виникнуть побоювання, що група ОПЕК + не в змозі підняти видобуток до цільових показників.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"