+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Відновлення попиту і збільшення квот в Китаї штовхає до зростання ціни на нафту.

Відновлення попиту і збільшення квот в Китаї штовхає до зростання ціни на нафту.

Попит Китаю на спотову нафту, схоже, відновлюється після майже п’яти місяців уповільнення закупівель. Вони були викликані браком імпортних квот, скороченням запасів через високі ціни і карантинними обмеженнями на тлі сплеску COVID-19, які знизили споживання палива. Про це передає Reuters.

Зниження закупівель сировини, починаючи з квітня, і падіння обсягів нафтопереробки в Китаї до 14-місячного мінімуму в липні привели до зниження цін на основні сорти нафти із Західної Африки і Бразилії до багатомісячного мінімуму.

Однак трейдери і аналітики говорять, що зараз у міру ослаблення карантинних обмежень китайські імпортери нарощують темпи закупівель і платять вищі премії для забезпечення поставок з листопада і далі. Стійке зростання попиту з боку КНР може підтримати світові ціни на нафту.

Ослаблення карантинного режиму

За словами трейдерів, попит на нафту у другого за величиною споживача в світі, схоже, знаходиться на шляху до відновлення. Пекін послаблює заходи ізоляції після того, як йому в значній мірі вдалося стримати кілька спалахів COVID-19 Delta з моменту його появи в країні в липні.

Трейдери сподіваються, що Пекін скоро завершить розслідування перепродажу імпортних квот і ухилення від сплати податків імпортерами, що створило невизначеність на ринку. Очікується, що четверта партія квот буде випущена у вересні або жовтні, і це може оживити попит з боку незалежних нафтопереробних підприємств, також відомих як «самовари», на які припадає близько 20% китайського імпорту.

«Запаси сирої нафти у великих китайських компаній дуже невеликі, і як тільки уряд завершить перевірки і остаточно визначиться з мірами покарання,«самовари» знову почнуть імпортувати сиру нафту», – йдеться в повідомленні Energy Aspect.

Імпорт в провінцію Шаньдун на сході Китаю, де зосереджено більшість незалежних нафтопереробних підприємств, впав нижче 3 млн б / д в липні і серпні в порівнянні з приблизно 3,55 млн б / д в середньому в першій половині 2021 р сказала Емма Лі з аналітичної компанії Vortexa.

Відродження торговельних операцій

Трейдери з Азії і Європи повідомили Reuters, що китайські покупці недавно придбали бразильські і ангольські сорти з більш високою премією, ніж в попередньому місяці. При цьому збільшилися запити від незалежних нафтопереробників.

Це допомогло китайським ринкам пожвавитися після того, як протягом кількох місяців тут було «смертельно тихо», сказав один з трейдерів.

Це різко контрастує з липнем, коли продавці регулярно пропонували через вікно Platts вантажі західноафриканської нафти, які зазвичай надходять безпосередньо китайським покупцям, підкреслили учасники ринку.

За офіційними даними, експорт нафти з Бразилії до Китаю за останній рік впав майже вдвічі, при цьому поставки були перенаправлені в Індію, Європу і США. Згідно з фінансовою звітністю виробника, Petrobras відвантажила всього 45% свого експорту нафти в Китай в II кварталі в порівнянні з 87% в тому ж кварталі минулого року.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"