+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Нові нафтовидобувні країни відкидають енергоперехід.

Нові нафтовидобувні країни відкидають енергоперехід.

Наймолодші нафтовидобувні держави привернули до себе увагу амбітними планами з освоєння недавно відкритих нафтогазових покладів, і тим, що заявили про готовність протистояти глобальному переходу на низьковуглецеві види палива. Про це пише Reuters, посилаючись на матеріали конференції по шельфовим технологіям, що пройшла в Х’юстоні.

На галузевому заході, присвяченому поновлюваним і екологічно чистим видам палива, а також «зеленим» енергетичним інвестиціям, Бразилія, Гана, Гайана і Сурінам виклали свою позицію щодо недавно відкритих величезних запасів нафти і газу, які можуть змінити їх економіку. За словами делегатів нових нафтовидобувних країн, це стане можливим тільки в тому випадку, якщо вони зможуть вивести свої ресурси на ринок перш, ніж вони знеціняться.

Контраст між такими планами і цілями урядів розвинених країн, які прагнуть до 2050 року ввести правила про нульові викиди вуглецю, надзвичайно помітний на першій після пандемії великій конференції з нафтовим технологій в США.

Нафта – ключ до майбутнього

«У нас в Африці мільйони людей живуть без електрики, – сказав міністр енергетики Гани Метью Опоку Премпе в зверненні, яке підтримали інші країни, що розвиваються виробники викопних енергоносіїв. – Енергетичний перехід не повинен означати, що наші ресурси залишаться невикористаними».

Як заявив на конференції віце-президент Гайани Бхаррат Джагдео, оскільки ¾ Гайани покриті лісами, викиди вуглецю в результаті великих відкриттів нафти і газу, які тільки починають освоюватися, можуть бути в значній мірі поглинені природою.

«Нас закликали залишити нафту в землі. Ми вважаємо, що це абсолютно несправедливо, – сказав Джагдео. – Будучи невеликою країною, ми не маємо можливостей і основ для оптимальної роботи нафтової промисловості прямо зараз, але ми будемо вдосконалюватися».

Суринам, який розділяє нафтовий басейн з Гайаною, також вважає, що може приєднатися до клубу провідних виробників і використовувати доходи від нафти для фінансування розробки більш чистих видів палива. Країна співпрацює в цьому питанні з такими великими нафтовими компаніями, як TotalEnergies SE і Chevron Corp, а також з державною Qatar Petroleum.

«Ми повинні зрозуміти, що в кінці кінців принесе нам нафтогазова галузь, – сказав Патрік Брунінгс, керуючий геологорозвідувальних і підземними активами суринамської державної енергетичної компанії Staatsolie. – Ці гроші знадобляться нам для інвестування в «зелені» галузі».

«Зелені» офшори

Нові та деякі існуючі морські басейни, включаючи американську частину Мексиканської затоки, добувають нафту з меншими викидами вуглецю за допомогою передових технологій і свердловин більшого обсягу, заявили керівники нафтової галузі.

Експерти вважають, що навіть у міру того, як сонячна енергія, вітер і водень стають джерелами все більших обсягів енергії, попит на викопне паливо не зникне. Реалізації цілей щодо зниження парникового ефекту можна допомогти, якщо виробники будуть розробляти нафтові родовища з потенційно більш низькими викидами вуглецю, ніж традиційні.

«Необхідно подбати про те, щоб ми з відповідальністю виробляли енергію, якої потребує суспільство» – сказала Вероніка Коельо, глава бразильського відділення норвезької енергетичної компанії Equinor.

Бразилія, яка вже є центром нафтової промисловості, позиціонує нафту, поховану під товстим шаром каменю і солі, як одне з найменш забруднюючих джерел викопного палива. У цьому році планується провести два раунди заявок і стимулювати розвиток «підсолевих» родовищ.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"