+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

У Чорному морі стався витік нафти з терміналу CPC.

Витік 100 тонн нафти стався 7 серпня в Чорне море біля Новоросійська (РФ) з терміналу, що належить Каспійському трубопровідному консорціуму (CPC), Європейське агентство навколишнього середовища розслідує інцидент. Про це з посиланням на Ассоціаціію реінтеграції Криму повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«CPC … скоротив витрати на протидію забрудненню в 2019-2020 роках. Як наслідок, в даний час у CPC немає спеціальних судів для протидії витокам нафти в Чорному морі. 11 серпня ця нафтова пляма перемістилася до берегів міста Анапи… Оскільки природа чорноморських течій є прогнозованою, незабаром це нафтова пляма виявиться біля берегів Кримського півострова з його унікальними підводними екологічними системами, включаючи Опукський заповідник … на південному узбережжі Керченського півострова», – повідомляється на сайті Асоціації .

В організації зазначили, що акціонерами CPC є російське державне монопольне підприємство «Роснефть», казахстанське підприємство «КазМунайГаз» (19%), американський «Шеврон» (15%) і італійський концерн «Ені» (2%). Компанії Казахстану, США та Італії і компетентні органи цих країн були сповіщені про ситуацію.

Асоціація повідомляє, що 16 серпня направила звернення до міжурядових і незалежні організації в зв’язку з інцидентом.

«Наслідки цього масштабного забруднення нафтою матимуть негативний вплив на всі екосистеми Чорного моря. Ми закликали вищевказані структури і органи влади негайно вжити всі відповідні інформаційні, політичні та правові заходи і повідомити про їх результати. За нашим поданням Європейське агентство навколишнього середовища вже повідомило нам про своє розслідування з цього питання», – йдеться в повідомленні.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"