+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Українські НПЗ vs БРСМ: в наш бензин можна додавати спирт.

Українські НПЗ vs БРСМ: в наш бензин можна додавати спирт.

Українські нафтопереробні заводи заявляють про неприпустимість додавання в бензин А-92 паливного біоетанолу, що практикує мережа автозаправних станцій «БРСМ-Нафта». На думку нафтопереробників, це веде до погіршення якості палива і вказує на кустарне виробництво нафтопродуктів. Про це повідомили на НПЗ «Укртатнафта» і Шебелинському ГПЗ для enkorr.

«Немає ніякої необхідності додавати біоетанол або інші спиртовмісні компоненти в товарні бензини заводського виробництва. Такі маніпуляції однозначно призводять до зміни фізико-хімічного складу палива і погіршення його якостей за окремими показниками», – заявив головний технолог Кременчуцького НПЗ Юрій Голич.

За його словами, зазвичай застосуванням таких добавок намагаються «замаскувати» використання низькооктанових вуглеводневих сполук невідомого походження при кустарному приготуванні палива.

«Автомобільні бензини виробництва Шебелинського заводу повністю задовольняють вимогам діючих стандартів і поліпшення шляхом додавання компонентів не потребують. Додавання будь-яких інших компонентів за межами заводу може привести до погіршення якісних характеристик та невідповідності палива з діючими державними стандартами України», – повідомили в держкомпанії «Укргазвидобування», що управляє Шебелинським ГПЗ.

Там додали, що показники масової частки кисню для бензинів Е0, Е5, Е7 і об’ємна для кисневмісних сполук (С5 і вище) для бензинів Е5 знаходиться на граничній межі і додавання інших кисневмісних добавок призведе до перевищення допустимих норм.

«Шебелинський ГПЗ не несе відповідальності за погіршення якості бензинів при додаванні в товарні автомобільні бензини нашого виробництва інших компонентів за межами заводу», – йдеться в коментарі підприємства.

Раніше повідомлялося, що «БРСМ-Нафта» припинила реалізацію бензинів заводської якості і перейшла на продажі бензинів, що виробляються на міні-НПЗ в Гадячі і нафтобазі в селі Переяславське. Зокрема вона почала реалізацію бензину Plus А-92 Евро5-Е5, одержуваного шляхом додавання в бензин А-92 паливного етанолу в кількості 1%. У додатку до сертифікату на Plus А-92 Евро5-Е5 вказується, що дана процедура змішування є поліпшенням якості, при цьому вона може застосовуватися до нафтопродуктів всіх постачальників бензину А-92 в Україні – Мозирського і Новополоцького НПЗ (обидва Білорусь), Кременчуцького НПЗ і Шебелинського ГПЗ.

Директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн вважає, що єдиним сенсом подібних проектів можуть бути податкові зловживання.

«Процес виробництва палива на нафтобазі або міні-НПЗ ніхто не контролює. Ми бачимо, що БРСМ закуповує і виробляє великі обсяги безакцизних компонентів – фракції з міні-НПЗ, спирти, октанозбільшуючої розчинники. Подальше перетворення цієї номенклатури в підакцизні товарні нафтопродукти без сплати акцизу – основне завдання таких виробництв», – заявив експерт.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"