+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

У Міненерго хочуть створити агентство з управління паливними запасами.

У Міненерго хочуть створити агентство з управління паливними запасами.

Міністерство енергетики підготувало законопроект, який визначає засади створення і функціонування в Україні системи мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів, і регулювати відносини в цій сфері. Законодавча ініціатива передбачає початок створення мінімальних запасів 2023 року. Про це повідомив Максим Немчінов, заступник Міністра енергетики України.

У базову модель в законопроекті закладена модель мінімальних запасів, що діє в Словаччині. Цей вибір підтримали і експерти Енергетичного Співтовариства. Відповідно до обраної моделі, під наглядом уповноваженого органу створюється спеціальне агентство. У його функції входитиме володіння і управління мінімальними запасами, забезпечення сховищ для зберігання.

За європейською методикою, мінімальний запас нафти і нафтопродуктів на випадок надзвичайних ситуацій визначені на рівні 90 днів середнього добового імпорту. Виходячи з фактичної потужності українських НПЗ, розглядається така структура резерву: нафта – 30%, нафтопродукти – 70%. Моторний бензин і дизельне паливо – відповідно до структури їх фактичного споживання в співвідношенні 38:62.

Джерелом коштів для створення агентства і власне резерву нафтопродуктів повинен стати Державний фонд фінансування МЗНН – його передбачається створити у складі спеціального фонду Державного бюджету.

Для наповнення фонду планується направити 6% від акцизного податку з виробленого в Україні та імпортованого палива, а також 100% спецмита на важкі дистиляти та скраплений газ з Російської Федерації.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"