+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Легкий дефіцит підтримав гуртові ціни.

Легкий дефіцит підтримав гуртові ціни.

Ціни на гуртові партії нафтопродуктів спрямувалися вгору, попри охолодження світового ринку. Дизельне пальне додало 82 коп./л (+3,46%), бензини — 31-39 коп./л (+1,27%). Такі підсумки минулого робочого тижня підвели в Консалтинговій групі «А-95», прогнозуючи відкат слідом за світовим ринком у наступну п’ятиденку.

Несподіванка такого розвитку подій була обумовлена ​​відчутним зниженням котирувань нафти в світі в самому початку тижня – з $74 до $69 за барель. Однак очікуваної синхронності на гуртовому ринку не відбулося. З середи ціни в дрібному гурті спрямувалися вгору, на окремих базисах додавши 1,50 грн/л під кінець тижня.

За словами трейдерів, такий ажіотажний ріст було викликано трьома основними чинниками. У вівторок «Укртатнафта» взяла паузу з пропозицією бензинів і ДП. І якщо у разі з дизпальним такий крок пов’язували з потребою порятунку «Укрзалізниці» від чергової зупинки, то бензин просто розлетівся. Щоб якось урівноважити баланс новин, «Укртатнафта» заявила про вихід з 1 серпня на максимальні оберти з переробки сировини – 14 тис. т/добу. Ця новина здивувала навіть фахівців, оскільки до останнього часу вважалося, що заводська межа становить 12 тис. т/добу. Судячи з усього, в серпні на кременчуцьких наливних естакадах буде спекотно.

А поки ще одним чинником зростання стала ще одна несподіванка – нестача продукту на півдні, який зазвичай перебуває в протилежній ситуації перманентного переливу. Місцеві трейдери розповіли, що черговий 30-тисячник від Coral Energy зайде до Миколаєва тільки 27 липня, а до цього ціни перебуватимуть у тонусі.

Серед іншого трейдери відзначають затримку з виходом з ремонту Мозирського НПЗ: вже третя декада липня, а відвантаження повною мірою не відновлено. Втім, ніколи ще ремонт заводу з нормалізацією виробництва не займав менше двох місяців, тому для великих трейдерів це не новина.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"