+38 (098) 000 08 81 / +38 (050) 767 43 03

info@ukrnaftacom.com

Час роботи:

08:00 - 21:00

Blog

Топ-10 маловідомих фактів зі світу нафтової індустрії.

Топ-10 маловідомих фактів зі світу нафтової індустрії.

У сучасному світі стільки уваги приділяється нафті і газу, що будь-яка людина, що читає новини, непогано орієнтується в особливостях цієї індустрії. Однак є кілька фактів, які невідомі широкому загалу. Ось Топ-10 з них в довільному порядку.

1. Шанувальники супергероїв будуть дуже здивовані, дізнавшись про існування нафтопереробного заводу Бетмена. Він отримав свою назву не через комікси DC, а через своє місце розташування. НПЗ знаходиться в турецькому місті Бетмен. “Бетмен” по-турецьки означає “затонулий”. Місто було названо так через часті повені в ньому.

2. Багатьом відомо, що Венесуела володіє найбільшими запасами нафти в світі. Але чи знаєте ви, що 304 млрд барелів запасів в цій латиноамериканській країні достатньо для забезпечення всього світу нафтою протягом 8,5 років? Це більше 18 квінтильйонів літрів нафти, і вони можуть двічі наповнити Балтійське море.

3. Китай займається бурінням в пошуках нафти в багатьох частинах світу, оскільки до його власних ресурсів складно дістатися. Але мало кому відомо, що в Піднебесній буріння було відомо ще на початку першого тисячоліття. У 347 році нашої ери свердловини в Китаї бурили з використанням бамбукових жердин. Глибина деяких з цих колодязів сягала 250 метрів!

4. Перший нафтової монополіст в світі, американська Standard Oil, була найбільшою нафтовою компанією лише до 1911 року. Тоді Standard Oil розділили через вимоги антимонопольного законодавства США. Ця подія назавжди змінило нафтовий бізнес в Сполучених Штатах. Але мало хто пам’ятає, що багато хто з цих фірм з тих пір злилися між собою. Майже всі компанії, що “народилися” з Standard Oil, сьогодні входять до складу Chevron, Exxon, BP і Marathon.

5. Згідно з даними Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США, кожен барель сирої нафти обсягом 42 галона фактично дає на виході 45 галонів нафтопродуктів через особливості сучасної нафтопереробки. EIA порівнює це явище з попкорном, який стає більше, коли ви його готуєте.

6. У нафти і газу є тисячі інших застосувань, крім транспорту та енергетики. Існує близько 6000 різних продуктів, які виробляються з нафти і газу. Дощовики, кевлар і “липучки” для одягу – лише деякі з речей, зроблених з нафти і газу. Без вуглеводнів у нас не було б сидіння для унітазу або фіранки для душу. А також антигістамінних препаратів, які рятують нас від алергії. Мило, аспірин, слухові апарати, контактні лінзи і фарба для волосся – все це робиться з використанням нафти і газу.

7. ОПЕК впливає на світові ціни на нафту, маніпулюючи пропозицією, це широко відомо. Однак мало хто згадує, що з 20 найбільших нафтових родовищ в історії члени ОПЕК контролюють 14. Всі п’ять найбільших покладів нафти знаходяться в Саудівській Аравії, Кувейті, Ірані і Венесуелі. І єдиною країною, яка не входить в ОПЕК, але її родовище входить в десятку найбільших в світі, – це Казахстан.

8. Мало хто замислювався, чому в традиційному нафтовому барелі 42 галона замість красивого круглого числа на зразок 40 або навіть 50? Нагадаємо, що вимір нафти в баррелях має американське походження. У 1800-х роках в Пенсільванії “чорне золото” зберігали в будь-якій зручній ємності – наприклад, в банку. Але в міру того, як галузь почала розвиватися, їй треба було щось більше для далеких перевезень. Нафтовики зупинилися на бочках просто тому, що в той час існувало налагоджене виробництво бочок для віскі. А навіщо винаходити велосипед? Так і вийшло, що в нафтовому барелі 42 галона – як в широко поширеній в той час бочці для віскі.

9. Мало кому відомо, що значна кількість нафти, що плаває в світовому океані, потрапила туди зовсім не через аварії на нафтових об’єктах або катастроф танкерів. “Чорне золото” потрапляє в воду в результаті природного явища, відомого як просочування нафти. Згідно з даними Національної дослідницької ради США, щорічно в результаті просочування у води Північної Америки потрапляє 160 тис тонн нафти. Найбільш вразливим районом є Каліфорнія, з якої щорічно в океан витікає 5 млн галонів “чорного золота”. Деякі плями, викликані цими просочуванням, видно навіть із супутників. І можуть утворювати нафтові смуги протяжністю в декілька кілометрів.

10. У штатах Техас і Північна Дакота, разом узятих, видобувається більше сирої нафти, ніж в будь-якій іншій країні на планеті, за винятком Росії і Саудівської Аравії. Якби Техас був країною, він був би четвертим за величиною виробником нафти в світі. У 2020 році штат поодинці виробляв в середньому 4,869 млн барелів на добу.

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!
"